IeM noraida VK pārmetumus par kompleksa būvniecību Gaujas ielā

Rīga, 17.dec., LETA. Valsts kontroles (VK) paziņojumi par konstatētajiem nopietnajiem pārkāpumiem jaunā Iekšlietu ministrijas (IeM) administratīvā kompleksa būvniecībā Gaujas ielā neatbilst patiesībai, pirmdien preses konferencē paziņoja IeM valsts sekretārs Aivars Straume.

Viņš norādīja, ka neviens santīms šī kompleksa būvniecībā nav izmantots nelietderīgi, un konkrētajā gadījumā ir noticis pārpratums, proti, VK nav ņēmusi vērā visus valdībā pieņemtos lēmumus.

 

Kā LETA jau ziņoja, VK konstatēja, ka Iekšlietu īpašumu valsts aģentūra (IĪVA) vairākkārt pārkāpusi Publisko iepirkumu likumu un nav ievērojusi brīvas konkurences un valsts līdzekļu efektīvas izmantošanas pamatprincipus.

 

Iekšlietu ministra Ivara Godmaņa (LPP/LC) apstiprinātajā 2007.gada centralizēto iepirkumu plānā iekļautie iepirkumi pārcelšanās un telpu aprīkojuma izdevumu segšanai par 1 248 280 latu jeb 31,5% pārsniedz Ministru kabineta rīkojumā šim mērķim paredzēto summu, tā radot risku, ka valsts budžeta līdzekļi var tikt iztērēti neefektīvi, norāda VK.

 

Tā kā ēka 2007.gadā netiek nodota ekspluatācijā, nomai paredzētos līdzekļus izlietot citiem mērķiem nav likumīga pamata, uzskata VK.

 

Savukārt Straume uzsvēra, ka revīzija notikusi par laika posmu no 2006.gada 1.maija līdz 2007.gada 30.aprīlim. Tā kā ēkas celtniecība nav noritējusi paredzētajos termiņos, tai paredzētie finanšu līdzekļi ar valdības lēmumu tika pārdalīti, taču VK acīmredzot šos dokumentus nav saņēmusi un savā revīzijā nav pētījusi.

 

Finanšu vadības departamenta vadītājs Ģirts Kadilis informēja, ka šogad Gaujas ielas ēku kompleksa būvniecībai bija paredzēts tērēt 6,1 miljonu latu, no kuriem 3,9 miljoni latu bija paredzēti pārcelšanās izdevumiem, vairāk nekā divi miljoni latu - plānotā nomas maksa, bet 139 000 latu - komunālajiem maksājumiem.

 

Tā kā ēkā vēl joprojām neviena struktūrvienība nav ievākusies, nomas maksai paredzētā nauda ar valdības lēmumu tika pārdalīta pārcelšanās izdevumiem.

 

Straume VK revīzijas atzinumā norādītās nepilnības uzskata par pārpratumu un plāno pētīt, kā IĪVA darbinieki, kas iepriekš divas reizes bijuši VK uz revīzijas saskaņošanu, nav pamanījuši, ka trūkst nepieciešamo valdībā pieņemto dokumentu. IeM amatpersona jau tuvākajās dienās plāno tikties ar VK, lai mēģinātu veidot dialogu pārpratuma novēršanā. Straume uzskata, ka abas puses ir ieinteresētas noskaidrot patiesību.

 

LETA jau ziņoja, ka par nopietnu pārkāpumu VK uzskata to, ka 2006.gada iekšlietu ministra apstiprinātajā centralizēto iepirkumu plānā IĪVA bija paredzēts veikt 29 centralizētā iepirkuma procedūras, bet faktiski aģentūra pērn ir veikusi 55 procedūras par kopējo summu 20 937 167 lati. Savukārt gada pārskatā par pārvaldes līguma izpildi aģentūra iekšlietu ministram atskaitījās vien par 20 centralizēti veiktajām iepirkuma procedūrām, neuzrādot 35 iepirkuma procedūras par kopējo summu 6 808 711 lati bez PVN.

 

VK arī norāda uz aizdomīgu konkursu par degvielas iegādi vairumtirdzniecības bāzē IeM padotības iestādēm 2007.-2010.gadā. Konkursa komisija sagatavojot pretrunīgu šī konkursa iepirkuma dokumentāciju, iespējams, ir maldinājusi potenciālos pretendentus un samazinājusi to loku, radot risku, ka netika iegūts maksimāli izdevīgākais piedāvājums, norāda VK.

 

IĪVA direktors Laimonis Ozols preses konferencē sacīja, ka saistībā ar šo degvielas iepirkumu par procedūras neievērošanu no darba atbrīvota viena persona, bet vēl vienai iepirkumu daļas darbiniecei piemērots sods - divus mēnešus samazināta darba alga. Ozols sacīja, ka gada sākumā darbu aģentūrā pametuši 4-5 cilvēki, kas sapratuši, ka nespēs strādāt "stingros un godīgos iepirkumu procedūru apstākļos".

 

Arī IeM valsts sekretāra vietnieks Viktors Elksnis uzsvēra, ka šā gada sākumā IeM notika iepirkumu procedūru pārstrukturizēšanās. Iepirkumu daļa esot noteikta par atbildīgo tikai procedūras ievērošanā, bet par pašu iepirkuma priekšmetu atbild tā institūcija, kurai šis priekšmets ir nepieciešams.

 

LETA jau ziņoja, ka nekustamais īpašums Rīgā, Gaujas ielā 15, kurā ietilpst zemes vienības 36 854 kvadrātmetru platībā un 14 būves, ieguldīts VAS "Valsts nekustamie īpašumi" pamatkapitālā. Īpašuma vērtība ir 14 miljoni latu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas