Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ierobežos parādu piedzinēju patvaļu

Šobrīd Latvijā ārpustiesas parāda piedziņu kā pamatdarbības veidu norādījuši 67 tirgus dalībnieki. Lai sakārtotu šo nozari, ceļu uz Saeimu mēro Ārpustiesas parāda piedziņas likumprojekts, kurā ir strikti noteiktas prasības parāda piedziņas uzņēmumiem

Likumprojekts nosaka, ka parāda piedziņas pakalpojuma sniedzējiem būs jāsaņem
licence. Tiks noteikta precīza kārtība, kādā kreditoram vai parāda piedziņas pakalpojumu
sniedzējam jāorganizē komunikācija ārpustiesas parāda piedziņā.

 

Ar šo likumprojektu atrisināsndivus būtiskus jautājumus: parāda piedziņas izdevumu atlīdzināšanu un fizisko personu datu izmantošanu ārpustiesas parāda piedziņas procesā.

 

Latvijas Ārpustiesas parādu piedzinēju asociācija, kas apvieno piecus lielākos parādu piedzīšanas uzņēmumus, ir uzņēmusies līdz oktobra beigām izstrādāt nozares uzņēmumu ētikas kodeksu.

 

Pērn asociācijas biedri, kas veido aptuveni 95 procentus no parādu piedzinēju tirgus, saņēmuši aptuveni 380 000 jaunu privātpersonu lietu par kopējo summu 105 miljoni latu. Par juridiskām personām saņemtas 44 297 lietas par 52 miljoniem latu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas