"Iesaldē" premjera, ministru un parlamentāro sekretāru nākamā gada atalgojumu

Rīga, 13.nov., LETA. Šodien valdība atbalstīja ieceri nepalielināt nākamā gada premjera, ministru un parlamentāro sekretāru atalgojumu.

Premjera, ministru un parlamentāro sekretāru atalgojums nākamgad nepieaugs un atbilstoši vidējās darba samaksas pieaugumam valstī tiks pārrēķināts tikai no 2009.gada.

 

To paredz valdības šodien atbalstītie grozījumi noteikumos par Ministru kabineta locekļu, valsts ministru un parlamentāro sekretāru atalgojumu.

 

Šo amatpersonu atalgojums tādējādi piesaistīts Centrālās statistikas pārvaldes noteiktajai valstī sabiedriskajā sektorā strādājošo vidējai darba samaksai ar koeficientiem.

 

Premjers Aigars Kalvītis (TP) valdības sēdes laikā uzsvēra, ka šis ir politiski jūtīgs jautājums, ņemot vērā, ka valdības locekļu atalgojums nav palielināts pēdējos piecus gadus. Tāpat arī arī atsevišķu ierēdņu atalgojums ir lielāks, tomēr esot jāizprot valdības uzsāktā taupības politika, un sagatavotā nākamā gada valsts budžetā nav iespējams iekļaut atalgojuma pieaugumu.

 

Aizsardzības ministrs Atis Slakteris (TP) gan uzsvēra, ka šai valdībai nevajadzētu tik strikti nolemt par atalgojuma palielināšanu tikai no 2009.gada un to atstāt jaunās valdības ziņā. Pašu Slakteri atalgojuma jautājums neuztraucot, jo ienākumus dodot zemnieku saimniecība.

 

Arī kultūras ministre Helēna Demakova (TP) norādīja, ka tomēr vajadzētu izvērtēt iespējas atalgojuma palielināšanai ministriem, jo, piemēram, no nākamā gada Saeimas deputātu atalgojums pieaugs un būs tikpat liels cik ministriem. Pēc viņas domām, piedāvājot šādu atalgojumu, profesionālus cilvēkus darbam valdībā piesaistīt būs ļoti grūti. Pašu Demakovu atalgojuma līmenis gan neuztraucot, jo viņa saņemot "ienākumus no meža".

 

Ministru kabineta locekļu, valsts ministru un parlamentāro sekretāru atalgojums nav konstants, un to pārrēķina ik gadu pēc tam, kad tiek publicēts Centrālās statistikas pārvaldes oficiālais statistikas paziņojums par valstī sabiedriskajā sektorā strādājošo iepriekšējā gada vidējās darba algas apmēru.

 

Vienlaikus, ievērojot valdības īstenotos pretinflācijas pasākumus, tiks paredzēts, ka Ministru kabineta locekļu, valsts ministru un parlamentāro sekretāru atalgojums tiks pārrēķināts, sākot no 2009.gada. Tas nozīmē, ka Ministru kabineta locekļu, valsts ministru un parlamentāro sekretāru atalgojums 2008.gadā netiks palielināts, teikts valdībā iesniegtajos dokumentos.

 

Patlaban premjera atalgojums ir 2162 lati, bet ministru atalgojums - 1944 lati pirms nodokļu nomaksas.

 

Šā gada pavasarī valdība jau nolēma, ka atalgojums netiks palielināts.

 

Premjera un ministru atalgojumu nosaka likums un vidējās darba algas pieaugums iepriekšējā gadā. Jau pērn valdība nolēma darba algas nepalielināt, un, ņemot vērtā sākto cīņu pret inflāciju, premjers rosināja arī šogad nepalielināt valdības locekļu darba algas.

 

LETA jau ziņoja, ka pagājušajā gadā vidējā darba samaksa palielinājusies no 246 līdz 302 latiem. Sabiedriskajā sektorā darba samaksa palielinājusies no 285 līdz 351 latam, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

 

Pērn oktobrī pieņemtie noteikumi noteic, ka Ministru kabineta locekļu, valsts ministru un parlamentāro sekretāru mēneša atalgojums piesaistāms Centrālās statistikas pārvaldes oficiālajā statistikas paziņojumā publicētajam valstī sabiedriskajā sektorā strādājošo iepriekšējā gada vidējās darba algas apjomam, kas noapaļots pilnos latos.

 

Nosakot Ministru kabineta locekļu, valsts ministru un parlamentāro sekretāru mēneša atalgojumu, Ministru prezidentam piemēro koeficientu - 8,9. Ministriem un īpašu uzdevumu ministriem koeficents ir 8.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas