Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ieslodzītie naudas līdzekļus varēs uzkrāt īpašā fondā

Personas, kas izcieš cietumsodu, turpmāk savus ieslodzījumā nopelnītos naudas līdzekļus varēs uzkrāt īpašā atbrīvošanas fondā, paredz Ministru kabineta šodien apstiprinātā kārtība par atbrīvošanas fonda izveidošanu, slēgšanu un izmaksu veikšanu no fondā uzkrātajiem līdzekļiem. Ministru kabineta noteikumus izstrādājuši Tieslietu ministrijas un Ieslodzījuma vietu pārvaldes speciālisti saskaņā ar Latvijas Sodu izpildes kodeksu.

"Minētajā fondā tiks uzkrāti naudas līdzekļi no ieslodzītās personas personiskās naudas uzskaites kartes. Šādu fondu ieslodzītā persona var lūgt atvērt brīvības atņemšanas iestādes finanšu daļas priekšniekam, uzrakstot iesniegumu. Pēc notiesātā rakstiska iesnieguma saņemšanas brīvības atņemšanas iestādes finanšu daļas darbinieks triju darbdienu laikā pārbaudīs, vai iesniegumā minētā naudas līdzekļu summa ir norādīta notiesātā personiskās naudas uzskaites kartē. Gadījumā, ja naudas līdzekļu pietiek, tad uzskaites kartē tiks izdarīts ieraksts par naudas līdzekļu pārskaitīšanu fondā," skaidro Tieslietu ministrijas Sabiedrisko attiecību nodaļas pārvaldes vecākā referente Laura Pakalne.


Noteikumi izstrādāti ar mērķi noteikt kārtību, kādā brīvības atņemšanas iestāde izveidos un slēgs notiesātās personas atbrīvošanas fondu, noformēs, aizpildīs un noslēgs naudas līdzekļu uzskaites karti un izmaksās naudas līdzekļus, notiesātai personai atbrīvojoties no brīvības atņemšanas iestādes.


L.Pakalne stāsta, ka pēc noteikumu stāšanās spēkā būs paredzēta arī kārtība, kādā izmaksās notiesātajai personai atbrīvošanas fondā uzkrātos naudas līdzekļus, ja tie nepieciešami notiesātās personas veselības aprūpei soda izciešanas laikā, ja brīvības atņemšanas iestādes ārsts būs atzinis, ka šāda veselības aprūpe nepieciešama.


"Noteikumu ieviešana veicinās notiesāto nodarbinātību, jo daļu no saņemtā atalgojuma būs iespējams novirzīt atbrīvošanas fondā naudas līdzekļu uzkrājuma veidošanai, kā arī garantēs uzkrāto līdzekļu uzglabāšanu un izmaksu tikai Latvijas Sodu izpildes kodeksā noteiktajos gadījumos, proti, pēc atbrīvošanās no brīvības atņemšanas iestādes vai īpašos gadījumos - veselības aprūpei," stāsta vecākā referente.


Ar pilnu noteikumu tekstu var iepazīties Ministru kabineta mājas lapā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas