IKP gada griezumā samazinājies par 17,7%, ceturksnī - palielinājies par 2,4%

Rīga, 9.febr., LETA. Pagājušā gada ceturtajā ceturksnī, salīdzinot ar trešo ceturksni, Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP) palielinājies par 2,4%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes veiktais IKP ātrais novērtējums.

Salīdzinot ar šādu pašu laika periodu 2008.gadā, pagājušā gada ceturtajā ceturksnī IKP kritums sasniedza 17,7%.  

IKP kritumu noteica apjomu kritums mazumtirdzniecībā par 30%, rūpniecībā - par 7%, valsts pārvaldē - par 15%. IKP ietekmēja arī neiekasēto produktu nodokļu apjoms.

 

Precizēts un izvērsts 2009.gada ceturtā ceturkšņa IKP pieauguma tempa un vērtības novērtējums tiks publiskots 11.martā.

 

Lai arī krituma temps joprojām ir augsts, tas sāk samazināties un tāpat kā vairums citu ekonomisko indikatoru norāda uz tautsaimniecības pakāpenisku stabilizēšanos, uzskata Finanšu ministrija.

 

2009.gada ceturtajā ceturksnī stabilizējās mazumtirdzniecības apgrozījuma samazinājums, parādījās pirmie pozitīvie signāli rūpniecības sektorā un turpināja uzlaboties ārējās tirdzniecības bilance. Papildus tam 2009.gada pēdējā ceturksnī uzlabojās arī optimisma rādītāji gan rūpnieku, gan patērētāju vidū. Minēto indikatoru dinamika ļauj cerēt uz ekonomiskās situācijas pakāpenisku stabilizēšanos 2010.gada pirmajā ceturksnī un izaugsmes atsākšanos 2010.gada otrajā pusgadā, cer ministrija.

 

Vidējā termiņā nozīmīga loma tautsaimniecības izaugsmes atjaunošanā būs starptautisko kredītreitingu novērtējumam, kas lielā mērā būs atkarīgs no Latvijas valdības spējas veiksmīgi turpināt uzsāktās strukturālās reformas valsts pārvaldē, izglītībā un medicīnā. Liela nozīme būs arī 2011.gada budžetam un tajā iekļautajiem fiskālajiem pasākumiem, uzsver ierēdņi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas