Inčukalnā noslepkavotās meitenes lietā apsūdzētais mēģina aizbēgt no Siguldas tiesas 1

Rīga, 5.dec., LETA. Par 13 gadus vecās Justīnes Legzdiņas izvarošanu un noslepkavošanu apsūdzētajam vīrietim pirms dažiem mēnešiem izdevies aizbēgt no policijas konvoja, kad Siguldas tiesā tika lemts par drošības līdzekļa piemērošanu.

Rīgas rajona Policijas pārvaldes priekšnieka palīdze Inita Dzelme aģentūrai LETA pastāstīja, ka apsūdzētais aizbēdzis, atbrīvojoties no rokudzelžiem un pašrocīgi atverot konvoja automašīnas durvis. Bēglis ticis notverts aptuveni 12 minūšu laikā un to izdarījuši tā paša konvoja darbinieki.

 

Rīgas rajona Policijas pārvaldē notikusi dienesta izmeklēšana, kurā konvojēšanas pārkāpumi netika konstatēti. Atklāts defekts rokudzelžos, no kuriem aizturētais bija atbrīvojies, kā arī nepilnības automašīnas konstrukcijā - aizmugurējās durvīs, pa kurām vīrietis izbēdzis. Dzelme piebilda, ka konvoja automašīna ir 2006.gada ražojums.

 

Tā kā konvoja rīcībā pārkāpumi nav konstatēti, neviens darbinieks par šo incidentu netika sodīts.

 

Rīgas tiesu apgabala prokuratūras prokurore Ieva Paeglīte aģentūrai LETA pastāstīja, ka apsūdzētajam 1964.gadā dzimušajam vīrietim trešdien Centrālcietumā uzrādījusi galīgo apsūdzību, tostarp arī par bēgšanu no apcietinājuma un no ieslodzījuma vietas. Jau nākamnedēļ prokurore lietu cer nodot izskatīšanai tiesā.

 

Tiesu psihiatriskajā ekspertīzē par pieskaitāmu atzītais vīrietis tiek apsūdzēts pēc Krimināllikuma (KL) 159.panta 3.daļas - par mazgadīgās izvarošanu, ja tā izraisījusi smagas sekas. Minētais pants paredz sodu - mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

 

Tāpat apsūdzība uzrādīta pēc KL 160.panta 2.daļas - par vardarbīgu dzimumtieksmes apmierināšanu, ja šīs darbības veiktas ar nepilngadīgo un atkārtoti un to darījusi persona, kas jau agrāk izdarījusi izvarošanu. Minētais pants paredz sodu - brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 12 gadiem.

 

Vīrietis tiek apsūdzēts arī pēc KL 117.panta 2. un 7.punkta - par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja noslepkavota persona, vainīgajam apzinoties, ka tā ir bezpalīdzības stāvoklī, un ja slepkavība saistīta ar izvarošanu. Šis likuma pants vainīgo personu paredz sodīt ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu.

 

Pēc prokurores teiktā, apsūdzība uzrādīta arī pēc KL 310.panta 1.daļas - par bēgšanu no aizturēto turēšanas vietas. Sods par šo nodarījumu ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem. Apsūdzēts viņš tiek arī pēc KL 312.panta - par izvairīšanos no tiesas piespriestā soda izciešanas. Šajā gadījumā tas attiecas uz to, ka ar tiesas spriedumu apsūdzētajam bijušas atņemtas autovadītāja tiesības, taču viņš turpinājis pārvietoties ar auto. Saskaņā ar šo likuma pantu viņš var tikt sodīts ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 20 minimālajām mēnešalgām.

 

Šajā kriminālprocesā ir divas epizodes, kas saistītas ar dzimumnoziegumiem. Viena no tām ir par kādas 15 gadus vecas meitenes izvarošanu, kas notika, neilgi pirms pazuda un tika noslepkavota nepilngadīgā Legzdiņa. Paeglīte sacīja, ka apsūdzētais vainu šajā epizodē atzīst daļēji. Viņš atzīstot faktu, ka noticis dzimumakts ar šo pusaudzi, taču apgalvo meitene esot tam piekritusi labprātīgi, neesot izrādījusi nekādu pretestību. Prokurore uzskata, ka viņš melo, jo meitene automašīnā esot izvarota četras reizes.

 

Savukārt epizodē par Legzdiņas izvarošanu un noslepkavošanu savu vainu noziegumā apsūdzētais atzīst pilnībā un tagad nožēlojot gan izdarīto, gan žēlojot pats sevi, jo atkal vairāki gadi vai pat viss mūžs būs jāpavada aiz restēm.

 

Visticamāk, šī lieta tiks skatīta slēgtā tiesas sēdē, lai gan tiesa var lemt arī citādi. Prokurore arī sacīja, ka, visticamāk, uz lietas izskatīšanu morālu apsvērumu dēļ netiks aicināta cietusī pusaudze.

 

Kā iepriekš laikrakstam "Neatkarīgā" stāstījis Valsts policijas priekšnieks Aldis Lieljuksis, aizturētajam vīrietim ir sešas sodāmības, no tām trīs par izvarošanu.

 

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks ģenerālis Dailis Lūks aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka aizdomās turētais aizturēts par iepriekšējo izvarošanas gadījumu, pirms tika saņemta informācija par Justīnes pazušanu.

 

Pēc pēdējā cietumsoda izciešanas aizturētais vīrietis dzīvojis Inčukalnā, tāpēc aizdomās turēto varētu uzskatīt par vietējo.

 

Jau ziņots, ka Legzdiņa no savas dzīvesvietas Krimuldas pagasta "Sunīšos" izgāja 14.aprīlī aptuveni plkst.9. Aptuveni plkst.9.30 viņa bija tikusi līdz "Sēnītei" un šķērsojusi Rīgas-Siguldas šoseju. Visticamāk, viņa nolēmusi negaidīt autobusu un uz četrus kilometrus attālo Inčukalna mūzikas skolu doties kājām. Nav zināms, kur tieši aizdomās turētais vīrietis viņu nolaupījis, bet tas varēja notikt uz "Sēnītes"-Inčukalna ceļa.

Vīrietis meiteni ierāvis automašīnā, pēc tam izvarojis un nogalinājis. Lai slēptu nodarījumu, aizdomās turētais meitenes mirstīgās atliekas noslēpis turpat netālajā karjerā.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Latvijas ziņas