Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Inčukalnā pazudušās Justīnes slepkavībā apsūdzētajam pieprasa mūža ieslodzījumu

Rīga, 1.febr., LETA. Prokurore Ieva Paeglīte Inčukalnā pazudušās Justīnes Legzdiņas slepkavībā apsūdzētajam Gundaram Paipalam pieprasa mūža ieslodzījumu.

Rīgas apgabaltiesas tiesnesis Rihards Hlevickis šodien slēgtā tiesas sēdē sāka skatīt krimināllietu, kurā par 13 gadus vecās Justīnes izvarošanu un noslepkavošanu apsūdzēts 1964.gadā dzimušais Paipala, kurš jau iepriekš vairākkārt sodīts.

 

Apsūdzētais savu vainu pilnībā atzina, tāpēc lieta tika izskatīta bez pierādījumu pārbaudes.

 

Pēc tiesas sēdes prokurore pastāstīja, ka apsūdzētais joprojām nevarot izskaidrot, kāpēc viņš pastrādājis šādus noziegumus.

 

Paeglīte Paipalas personību raksturoja kā noslēgtu.

 

Kā aģentūru LETA informēja tiesas preses sekretāre Evita Naglinska, krimināllietā spriedums tiks pasludināts 6.februārī plkst.12.

 

LETA jau ziņoja, ka tiesu psihiatriskajā ekspertīzē par pieskaitāmu atzītais Paipala apsūdzēts pēc Krimināllikuma (KL) 159.panta 3.daļas - par izvarošanu, ja tā izraisījusi smagas sekas, kā arī par mazgadīgās izvarošanu. Minētais pants paredz sodu - mūža ieslodzījumu vai brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem vai bez tās.

 

Tāpat apsūdzība uzrādīta pēc KL 160.panta 2.daļas - par vardarbīgu dzimumtieksmes apmierināšanu, ja šīs darbības veiktas ar nepilngadīgo un atkārtoti un to darījusi persona, kas jau agrāk izdarījusi izvarošanu. Minētais pants paredz sodu - brīvības atņemšanu uz laiku no trim līdz 12 gadiem.

 

Vīrietis tiek apsūdzēts arī pēc KL 117.panta 2. un 7.punkta - par slepkavību pastiprinošos apstākļos, ja noslepkavota persona, vainīgajam apzinoties, ka tā ir bezpalīdzības stāvoklī, un ja slepkavība saistīta ar izvarošanu. Šis likuma pants vainīgo personu paredz sodīt ar mūža ieslodzījumu vai ar brīvības atņemšanu uz laiku no desmit līdz 20 gadiem un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem, konfiscējot mantu.

 

Pēc prokurores Ievas Paeglītes iepriekš teiktā, apsūdzība uzrādīta arī pēc KL 310.panta 1.daļas - par bēgšanu no aizturēto turēšanas vietas. Sods par šo nodarījumu ir brīvības atņemšana uz laiku līdz trim gadiem.

 

Vīrietis tiek apsūdzēts arī pēc KL 312.panta - par izvairīšanos no tiesas piespriestā soda izciešanas. Šajā gadījumā tas attiecas uz to, ka ar tiesas spriedumu apsūdzētajam bijušas atņemtas autovadītāja tiesības, taču viņš turpinājis pārvietoties ar auto. Saskaņā ar šo likuma pantu viņš var tikt sodīts ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz 20 minimālajām mēnešalgām.

 

Šajā kriminālprocesā ir divas epizodes, kas saistītas ar dzimumnoziegumiem. Viena no tām ir par kādas 15 gadus vecas meitenes izvarošanu, kas notika, neilgi pirms pazuda un tika noslepkavota nepilngadīgā Legzdiņa. Paeglīte sacīja, ka apsūdzētais vainu šajā epizodē atzīst daļēji. Viņš atzīstot faktu, ka noticis dzimumakts ar šo pusaudzi, taču meitene esot tam piekritusi labprātīgi, neesot izrādījusi nekādu pretestību. Prokurore uzskata, ka viņš melo, jo meitene automašīnā esot izvarota četras reizes.

 

Savukārt epizodē par Legzdiņas izvarošanu un noslepkavošanu savu vainu noziegumā apsūdzētais atzīst pilnībā un tagad nožēlojot gan izdarīto, gan žēlojot pats sevi, jo atkal vairāki gadi vai pat viss mūžs būs jāpavada aiz restēm.

 

LETA jau ziņoja, ka minētajam vīrietim pirms dažiem mēnešiem izdevies aizbēgt no policijas konvoja, kad Siguldas tiesā tika lemts par drošības līdzekļa piemērošanu.

 

Vīrietis nebijis fiziski spēcīgs, taču viņš bija paguvis noskriet vairākus kilometrus, kad policija nepilnas stundas laikā viņu aizturēja.

 

Rīgas rajona Policijas pārvaldes priekšnieka palīdze Inita Dzelme aģentūrai LETA iepriekš pastāstīja, ka apsūdzētais aizbēdzis, atbrīvojoties no rokudzelžiem un pašrocīgi atverot konvoja automašīnas durvis. Dzelme precizēja, ka aizbēgušais ticis notverts aptuveni 12 minūšu laikā un to izdarījuši tā paša konvoja darbinieki.

 

Pēc notikušā Rīgas rajona Policijas pārvaldē tika uzsākta dienesta izmeklēšana, pēc kuras pabeigšanas konvojēšanas pārkāpumi netika konstatēti.

 

Atklāts defekts rokudzelžos, no kuriem aizturētais bija atbrīvojies, kā arī nepilnības automašīnas konstrukcijā - aizmugurējās durvīs, no kuras vīrietis izbēdzis. Dzelme piebilda, ka konvoja automašīna ir 2006.gada ražojums.

 

Tā kā konvoja rīcībā pārkāpumi nebija konstatēti, neviens darbinieks par šo incidentu netika sodīts.

 

Kā iepriekš laikrakstam "Neatkarīgā" stāstījis Valsts policijas priekšnieks Aldis Lieljuksis, aizturētajam vīrietim ir sešas sodāmības, no tām trīs par izvarošanu.

 

Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks ģenerālis Dailis Lūks aģentūrai LETA iepriekš sacīja, ka aizdomās turētais aizturēts par iepriekšējo izvarošanas gadījumu, pirms tika saņemta informācija par Justīnes pazušanu. Var teikt, ka abas lietas ir atklātas, piebilda Lūks.

 

Pēc pēdējā cietumsoda izciešanas vīrietis dzīvojis Inčukalnā, tāpēc apsūdzēto varētu uzskatīt par vietējo.

 

Jau ziņots, ka Legzdiņa no savas dzīvesvietas Krimuldas pagasta "Sunīšos" izgāja pērnā gada 14.aprīlī aptuveni plkst.9. Pusstundu vēlāk viņa bija tikusi līdz Sēnītei un šķērsojusi Rīgas-Siguldas šoseju. Visticamāk, viņa nolēmusi negaidīt autobusu un uz četrus kilometrus attālo Inčukalna mūzikas skolu doties kājām. Nav zināms, kur tieši apsūdzētais viņu varētu būt nolaupījis, bet, visticamāk, tas varēja notikt uz Sēnītes-Inčukalna ceļa.

 

Vīrietis meiteni ierāvis automašīnā, pēc tam izvarojis un nogalinājis. Lai slēptu nodarījumu, aizdomās turētais meitenes mirstīgās atliekas noslēpis turpat netālajā karjerā, liecina krimināllietas materiāli.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas