Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Infekcijas gadījumu skaits skolās palielinājies 3,5 reizes

Laikā, kad skolas ir ieinteresētas piesaistīt pēc iespējas vairāk audzēkņu, jo to finansējums ir tieši atkarīgs no bērnu skaita skolā, izrādās, ka uz lielāko daļu mācību iestāžu neattiecas Ministru kabineta (MK)
noteikumos ietvertās normas par minimālo mācību platību vienam skolēnam.

Lai arī Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) apgalvo, ka bērnu skolās kļūst mazāk, vecāki par radušos situāciju ir sašutuši, arī Latvijas infektoloģijas centra (LIC) pārstāvji iebilst pret pārāk maigām higiēnas prasībām skolās. "Pēc Rīgas komercģimnāzijas slēgšanas bērniem būs iespēja mācīties Rīgas 2. ģimnāzijā vai Rīgas 3. ģimnāzijā," stāsta skolas vecāku padomes pārstāve Diāna Rasa.

 

"Tomēr neviena no šīm skolām nav gatava uzņemt tik lielu audzēkņu skaitu, jo jau tagad tajās netiek ievērotas visas higiēnas prasības."

 

D. Rasa iepazīstināja ar Veselības inspekcijas (VI) atzinumu par higiēnas prasību izpildi šajās skolās, kurā bija norādīts, ka abās skolās klašu telpas neatbilst prasībām par to, cik lielai platībai mācību klasēs jābūt uz katru izglītojamo. Tomēr atzinumā minēts, ka daudzas higiēnas prasības, arī par skolēnu blīvumu, jāievēro tikai nesen uzceltās vai
rekonstruētās ēkās.

 

Latvijas infektoloģijas centra Infekcijas slimību profilakses un pretepidēmijas pasākumu nodaļas vadītāja Anita Brila atklāj, ka 2009. gadā mācību iestādēs bija 3,5 reizes vairāk
infekcijas slimību uzliesmojumu nekā vidēji iepriekšējos piecos gados.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas