Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Ir iespēja elektroniski ziņot policijai par tūristu mītnē izmitinātajiem ārzemniekiem

Īpašu uzdevumu ministra elektroniskās pārvaldes lietās sekretariāts (turpmāk - sekretariāts) savas kompetences robežās ir nodrošinājis iespēju tūrisma komersantiem vai saimnieciskās darbības veicējiem elektroniski ziņot policijai par tūristu mītnē izmitinātajiem ārzemniekiem.

"Sekretariāts noliedz medijos iepriekš izskanējušo informāciju, ka lauku tūrisma komersantiem vai saimnieciskās darbības veicējiem nav iespējams elektroniski ziņot policijai par tūristu mītnē nakšņojošiem ārzemniekiem. Sekretariāts skaidro, ka šāda iespēja ir pieejama, izmantojot drošu elektronisko parakstu (e-parakstu) un Ārvalstu tūristu deklarāciju reģistrēšanas un apstrādes informācijas sistēmu (ATDRAIS)," paziņo E-lietu ministra preses sekretāre Evita Naglinska.


E.Naglinska skaidro, ka elektroniskā dokumenta iesniegšana tiek realizēta ar ATDRAIS palīdzību, ko iespējams atvērt no Iekšlietu ministrijas Informācijas centra mājas lapas. ATDRAIS lietotājs autentificējas ar autentifikācijas sertifikātu, kas ierakstīts e-paraksta viedkartē.

 

"Lai iesniegtu ATDRAIS elektronisko deklarāciju, lietotājam vispirms ir jānoskaidro tūristu mītnes teritoriālā piederība Valsts policijai. Līdz šim varēja izmantot pakalpojuma elektronisku pagaidu risinājumu, taču tuvākajā laikā tas tiks uzlabots un ieviests pastāvīgā lietošanā," stāsta preses sekretāre.


E-paraksts kalpo elektronisko dokumentu radīšanai un to autentiskuma pārbaudei elektroniskā vidē. Līdz ar to ne elektronisko pakalpojumu, ne elektronisko dokumentu izmantošanai nav teritoriālu ierobežojumu.


Savukārt sakaru politikas īstenošana, tai skaitā interneta pieejamības nodrošināšana lauku reģionos, ietilpst Satiksmes ministrijas kompetencē.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas