Izdod pastmarku Latvijas profesionālajam futbolam - 100

8. septembrī Pasta centrā notika pastmarkas Latvijas profesionālajam futbolam - 100 pirmās dienas zīmogošana.

Pastmarka ir veidota apļa formā kā futbola bumba, uz kuras attēlots futbolists un uzraksts Latvija. Tā ir pirmā apaļas formas pastmarka, ko ir izdevis Latvijas Pasts.  

"Pastmarkas Latvijas profesionālajam futbolam - 100 nomināls ir Ls 0,45, bet tirāža - 300 000 eksemplāru. Pastmarkas autors ir mākslinieks Juris Utāns. Tā drukāta tipogrāfijā Cartor Security Printing (Francija). Vienlaikus tiek izdota arī šai pastmarkai veltīta aploksne," informē VAS "Latvijas Pasts" sabsiedrisko attiecību daļas vadītāja Inese Kreicberga.

 

Futbolam Latvijā 2006. gadā tika svinēta simtgade. Par godu šai jubilejai tika izdota grāmata, uzņemta arī filma, kā arī tika organizēti daudz dažādu pasākumu.

 

"Jau pirmās brīvvalsts laikos Latvijas izlases spēles Rīgā nāca skatīties vairāk nekā desmit tūkstoši cilvēku. Sešdesmitajos gados Daugavas stadionā PSRS meistarsacīkšu spēles pulcēja pāri par divdesmit tūkstošiem futbola cienītāju. Astoņdesmitajos Rīgas futbola komanda Daugava divreiz palika soļa attālumā no PSRS augstākās līgas. Latvijas futbola zelta brīdis bija izlases iekļūšana 2004. gada Eiropas čempionāta finālturnīrā, kas notika Portugālē," stāsta I.Kreicberga.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas