Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izglītībai jānogriež vēl četri miljoni

Pasaules bankas (PB) un Starptautiskā valūtas fonda (SVF) ieteikumi budžeta izdevumu mazināšanai liecina, ka aizdevēji piedāvā atcelt stipendiju izmaksu profesionālās izglītības skolu jaunuzņemtajiem audzēkņiem, augstākās izglītības un zinātnes jomā rekomendē valsts budžeta finansēto vietu skaita samazināšanu, piešķirot budžeta finansējumu studentiem no ģimenēm, kuru līdzekļi ir nepietiekami, lai apmeklētu augstskolu.

Ieteikta arī stipendiju izmaksu pārtraukšana augstskolu studentiem, ka arī subsīdiju atcelšana
studiju un studējošo kreditēšanai. Veicot šos pasākumus, kopējais iespējamais ietaupījums 2011.
gadā būtu 1,83 miljoni latu.

 

Ministru kabinets lēma, ka konsolidējamo līdzekļu apjoms Izglītības un nzinātnes ministrijas (IZM) pārraudzībā esošajām jomām ir četri miljoni latu. Šobrīd IZM vērtē vairākas iespējas, kā nodrošināt valdības pieņemtā lēmuma izpildi.

 

"Viena no iespējām ir ietaupījumi, kas varētu veidoties ministrijas pārziņā esošo jomu turpmāko strukturālo reformu īstenošanas rezultātā. Otra iespēja - Eiropas Savienības struktūrfondu un citu ārvalstu finanšu instrumentu līdzekļi atsevišķām jomām," norāda izglītības un zinātnes ministra padomniece Agnese Korbe.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas