Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

IZM: Nauda "sekos" skolēnam arī uz profesionālās izglītības iestādēm

Rīga, 18.janv., LETA. Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) apgalvo, ka līdztekus plānotajām izmaiņām profesionālās izglītības iestāžu tīklā valstī reformēta tiks arī kārtība to finansēšanai atbilstoši modelim "nauda seko skolēnam".

Kā ziņots, prasība pēc vienota finansēšanas modeļa valsts un pašvaldību profesionālās izglītības iestādēm izskanēja pagājušajā nedēļā notikušajā Latvijas Pašvaldību savienības valdes sēdē, tāpat kā prasība pēc tā, lai katram audzēknim "sekotu" valsts nauda pilna izdevumu kompleksa nodrošināšanai.  

LPS domes lēmums arī aicina pašvaldības rūpīgi izvērtēt profesionālās izglītības iestāžu pārņemšanu, prasot valdībai sakārtot profesionālo izglītības sistēmu gan juridiski, gan finansiāli. Pašvaldību pārstāvji arī aicina valdību veidot profesionālās izglītības politiku, iekļaujot sistēmā gan IZM, gan citu ministriju profesionālās izglītības iestādes. LPS domes lēmums atbalsta profesionālās izglītības programmu ieviešanu vidusskolās.

 

Kā aģentūrai LETA norādīja IZM Komunikācijas nodaļā, ministrija LPS domē pieņemtos lēmumus vērtē kā atbilstošus pašreizējai situācijai, aktuālajiem izdevumiem un iepriekšējās abu pušu sarunās izteiktajiem ministrijas priekšlikumiem.

 

Tieši tādēļ IZM atbilstoši 15.decembrī valdībā apstiprinātajām Profesionālās izglītības iestāžu optimizācijas pamatnostādnēm 2010.-2015.gadam kā vienu no veicamajiem uzdevumiem minējusi profesionālās izglītības iestāžu jaunas finansēšanas kārtības izstrādi, kā arī pašvaldību savstarpējo norēķinu kārtības pilnveidi.

 

Lai uzsāktu darbu pie visu nepieciešamo normatīvo aktu projektu izstrādes, IZM ar LPS ir vienojusies veidot kopīgu darba grupu, kurā aicinās iesaistīties gan Pašvaldību savienības, gan Finanšu ministrijas un Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrijas pārstāvjus.

 

Kā ziņots, LPS pārstāvji jau iepriekš izvirzījuši vairākus iebildumus saistībā ar IZM skolu pārņemšanu savā īpašumā, akcentējot nesakārtoto profesionālo izglītības iestāžu finansējumu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas