Izsludina vietējās nozīmes enerģētisko krīzi Rēzeknē

Rēzekne, 9.okt., LETA. Rēzeknes domes ārkārtas sēdē otrdien nolemts izsludināt vietējas nozīmes enerģētisko krīzi saistībā ar kritisko situāciju siltumapgādes jomā.

Saskaņā ar domes izpilddirektora Riharda Meļņa ziņojumu par situāciju siltumapgādē operators SIA "Latgales enerģija" joprojām pilsētas ziemeļu mikrorajonam nav nodrošinājis karstā ūdens padevi un siltumenerģijas piegādi. Kritiska situācija veidojas mikrorajona izglītības iestādēs - divās vidusskolās un četros bērnudārzos, kur apkures problēmu dēļ apdraudēta bērnu veselība.

 

Pašvaldības enerģētiskās krīzes centrā strādās seši cilvēki, un to vadīs Rēzeknes domes priekšsēdētājs Juris Guntis Vjakse (TP). Centra sanāksmē tiks aicināti piedalīties arī "Latgales enerģijas" pārstāvji.

 

Jau iepriekš pilsētas Izglītības pārvalde vērsās pie operatora ar lūgumu sākt siltumenerģijas piegādi izglītības iestādēm, taču šis lūgums nav pildīts.

 

Saistībā ar notikušo Rēzeknes dome vērsās Latgales pašvaldību daudznozaru sabiedrisko pakalpojumu regulatorā ar lūgumu izvērtēt "Latgales enerģijai" izsniegto licenču anulēšanu. Pēc pašvaldības rīcībā esošās informācijas, uzņēmējsabiedrībai izteikts brīdinājums par licences anulēšanu.

 

Pašvaldības izpilddirektora ziņojumā Pilsētas attīstības, infrastruktūras un sabiedriskās kārtības komitejai norādīts, ka "Latgales enerģijas" darbība liek domāt par enerģētiskās krīzes apstākļiem Rēzeknē. Piemēram, enerģētiskās krīzes laikā komersants var sākt izmantot kurināmā drošības rezervi, kas jau notiek Rēzeknē.

 

Uzņēmuma sabiedrisko attiecību konsultante Iveta Antonišķe aģentūru LETA informēja, ka aptuveni pēc četrām dienām "Latgales enerģijai" beigsies kurināmā rezerves, un pašlaik uzņēmums nevarēs kurināmo iepirkt, kā arī nevarēs nodrošināt Rēzeknes pilsētu ar siltumu.

 

Vietējo enerģētisko krīzi saskaņā ar likumu var izsludināt pašvaldības priekšsēdētājs gadījumos, kad enerģijas piegāde traucēta tādā apjomā, kas var apdraudēt iedzīvotāju drošību, veselību un tautsaimniecības nozaru darbību. Pašvaldības enerģētiskās krīzes centram jālemj, kādā veidā nodrošināt lietotājus ar siltumenerģiju.

 

Jau ziņots, ka Rēzeknes dome pagājušajā nedēļā saņēma Pašvaldību aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomes atļauju ņemt četru miljonu latu kredītu Valsts kasē, lai veiktu ieguldījumu pašvaldības kapitālsabiedrības pamatkapitālā investīcijām Rēzeknes siltumapgādes nodrošināšanai. Līgumu par aizņēmumu paredzēts parakstīt trešdien, 10.oktobrī.

 

Tikmēr Uzņēmumu reģistrā jau reģistrēta pašvaldības kapitālsabiedrība SIA "Rēzeknes enerģija".

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas