Izstrādāts jauns Pasta likums

Rīga, 23.aug., LETA. Valsts sekretāru sanāksmē izsludināts jaunais Pasta likums, kurā iestrādātas jaunas normas par abonētās preses piegādi un universālā pasta pakalpojuma zaudējumu kompensācijas mehānisma darbības uzsākšanu no 2008.gada 1.janvāri, aģentūru LETA informēja Satiksmes ministrijas (SM) Sabiedrisko attiecību nodaļā.

 

Pasta likums nosaka vienotu tiesisko regulējumu pasta pakalpojumu sniegšanas jomā visiem tirgus dalībniekiem, un attieksies ne tikai uz Latvijas Pastu, bet arī uz citiem komersantiem, kas sniedz pasta pakalpojumus, ieskaitot kurjeru, eksprespasta firmas un citas.

 

Jaunajā likumā precizēta terminoloģija, kā arī definēti līdz šim trūkstošie jēdzieni un iekļauts atsevišķu jautājumu regulējums, kas nav pašreizējā likumā.

 

Ieviešot abonētās preses piegādi kā universālo pakalpojumu, tiek radīts priekšnoteikums garantētai pasta pakalpojuma saņemšanai. Iekļaujot abonētās preses piegādi universālajā pakalpojumā, tiks saglabāta šī pakalpojuma pieejamība visiem valsts iedzīvotājiem par samērīgām cenām, vienlaikus kompensējot zaudējumus šī pakalpojuma sniedzējam, skaidroja SM.

 

Izstrādājot šo normatīvo aktu, ņemti vērā konkurences veicināšanas principi, piemērojot caurskatāmas, nediskriminējošas un samērīgas regulēšanas procedūras, kā arī pasta pakalpojumu lietotāju interešu aizsardzības principi, skaidro SM, piebilstot, ka jaunais likums sekmēs arī konkurences veicināšanu.

 

Lai pilnībā izveidotu nozares tiesisko regulējumu, Ministru kabinetam vēl jāizdod vairāki noteikumi, kārtības, procedūras un metodikas gada laikā pēc likuma spēkā stāšanās.

 

Likuma sagatavošanas laikā SM konsultējās ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisiju, Latvijas Pastu, kā arī vairākiem ekspertiem no Vācijas.

 

Jaunais Pasta likums vēl jāakceptē valdībā un jāpieņem Saeimā.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas