Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izveido pirmās skices jaunajam jaunsarga formas tērpam

13 brīvprātīgi jaunsargi no Maltas, Līvāniem, Gaujienas, Alūksnes un Rīgas sadarbībā ar Rīgas Tehniskās universitātes Materiālzinātnes un lietišķās ķīmijas fakultātes pārstāvjiem 23. un 24.janvārī, strādājot darba grupā izveidoja pirmās skices jaunajam jaunsarga formas tērpam, kuru būs paredzēts valkāt svinīgos brīžos.

"Pirmajā dienā darba grupa iepazinās ar audumu veidiem un to īpašībām, kā arī formas tērpu izveides vēsturi Latvijā un pasaulē. Savukārt otrajā dienā tika izstrādātas vairākas skices iespējamajam jaunsarga formas tērpam. Plānots, ka jaunais jaunsarga formas tērps sastāvēs no krekla, biksēm un galvassegas. Izstrādātās skices prezentēs Jaunsardzes padomē, kur paredzēts izvirzīt vienu skici tālākai realizācijai," stāsta Aizsardzības ministrijas Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ieva Zieda.

 


Jaunsardzes kustība ir Aizsardzības ministrijas vadīta un finansēta Latvijas jauniešu interešu izglītība, kuru realizējot, jauniešiem tiek veidota pilsoniska apziņa un izpratne par demokrātisku sabiedrību, vienlaikus izglītojot jauniešus valsts aizsardzības jomā.

 

Jaunsardzē iesaistījušies vairāk nekā 6500 jaunieši no visiem Latvijas novadiem. Detalizētāka informācija par Jaunsardzi: www.jaunsardze.gov.lv.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas