Izveidota Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca

Rīga, 7.sept., LETA. Pabeigta Rīgas Austrumu slimnīcas, Diagnostikas centra un Patoloģijas centra reorganizācija un izveidota kopīga apvienība - valsts SIA "Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca", aģentūrai LETA apstiprināja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas vadītājs Viesturs Boka.

Kā norādīja Boka, laika gaitā Rīgas Austrumu klīniskajai universitātes slimnīcai plānots pievienot arī Gaiļezera slimnīcu.

 

Izstrādāts Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas biznesa plāns. To realizējot un izmantojot valsts galvojumu, slimnīca saņems 40 miljonus latu rekonstrukcijai un attīstībai, informēja Boka. Kredīts slimnīcai tiks piešķirts uz 40 gadiem.

 

Noslēdzies konkurss par finansējuma piesaisti, bet tā rezultāti pagaidām netiek atklāti.

 

Slimnīcas rekonstrukcija varētu sākties nākamgad, kad tiks parakstīti visi līgumi. Rekonstrukcijas laikā paredzēta esošo slimnīcas korpusu renovācija un jaunu būvju celšana, līdz ar to nāksies meklēt piemērotākas teritorijas jaunajām būvēm.

 

Patlaban slimnīca nesūdzas par personāla trūkumu, problēmas esot tikai neatliekamajā uzņemšanā. Tomēr ilgtermiņā cilvēkresursu trūkums slimnīcā varētu radīt problēmas, atzina Boka.

 

Kā liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA "Lursoft" informācija, pagājušajā nedēļā lielākais reģistrētais komersants bija SIA "Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca", kuras pamatkapitāls ir 5 410 250 lati.

 

Kā ziņots, 23.februārī, tiekoties trīs ārstniecības iestāžu - Rīgas Austrumu slimnīcas, Diagnostikas centra un Patoloģijas centra - pārstāvjiem, tika nolemts tās reorganizēt un izveidot kopīgu apvienību - valsts SIA "Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca".

 

Šāds lēmums pieņemts, lai optimizētu veselības aprūpes pakalpojumu sniedzēju tīklu.

 

Visu slimnīcu apvienošana, pēc Veselības ministrijas domām, padarīs efektīvāku iestāžu darbības organizāciju. Ārstniecības iestāžu reorganizācija nekādas izmaiņas neparedz to ikdienas darbā - pakalpojumu sniegšanā iedzīvotājiem.

 

Jau ziņots, ka modernizācijas plāna ieviešanas gaitā ir pabeigts apvienošanas process vairākās valsts ārstniecības iestādēs Liepājā, Jelgavā un Daugavpilī, kā arī Tuberkulozes un plaušu slimību valsts aģentūrā, apvienojot tajā līdz šim piecas atsevišķās valsts tuberkulozes slimnīcas.

 

Ir arī izveidota vienota bērnu slimnīca, apvienojot Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu, bērnu klīnisko slimnīcu "Gaiļezers" un rehabilitācijas centru Ogrē.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas