Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Izveidots juridiskā atbalsta centrs nevalstiskajām organizācijām

Četri Latvijas advokātu biroji, kā pirmie atbalstītāji, šodien parakstīja pro bono deklarāciju, ar kuru apņemas savu iespēju robežās uzņemties atbildību par cilvēktiesību un sabiedrības interešu aizsardzību Latvijā, un ar šo rīcību pilnveidot advokātu brīvprātīgā darba tradīcijas. Tādējādi darbu oficiāli uzsāk Pro Bono juridiskās palīdzības centrs, kurš apkopos nevalstisko organizāciju pieteikumus un piedāvās tos advokātiem, kuri apņēmušies sniegt bezmaksas juridisko palīdzību.

Advokātu biroji „Liepa, Skopiņa/Borenius", „L AWIN Kļaviņš & Slaidiņš", „SORAINEN", „Raidla, Lejiņš & Norcous" ir ne tikai pauduši atbalstu pro bono deklarācijai, bet ar savu pieredzi un zināšanām piedalījušies Centra darbības plānošanā.  

„Nevalstiskajām organizācijām ir būtiska loma taisnīgas sabiedrības veidošanā. Vienlīdzīgas iespējas un tiesības bieži nav iespējams pilnvērtīgi īstenot ierobežoto resursu vai juridiskās kompetences trūkuma dēļ. Pro Bono juridiskās palīdzības centrs kļūs par vienu no instrumentiem pilsoniskas sabiedrības un tiesiskas valsts veidošanā," uzskata Atis Zakatistovs, Ideju partneru fonda valdes priekšsēdētājs.

 

Jau šobrīd pieteikumus bezmaksas juridiskās palīdzības saņemšanai iesniegušas vairākas nevalstiskās organizācijas: invalīdu un viņu draugu apvienība „Apeirons", „Pasaules dabas fonds", Latvijas Mākslinieku savienība, Ideju foruma bibliotēka un sabiedrība par atklātību „Delna". Centrs aicina arī citas nevalstiskās organizācijas izmantot jauno iespēju. Pieteikuma formu un sīkāku informāciju var saņemt, zvanot pa tālruni 67294646.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas