Jakānu varētu rotēt uz citu amatu

Rīga, 18.janv., LETA. Koalīcijas partijas pirmdien vienojušās līdzšinējo Valsts ieņēmuma dienesta (VID) ģenerāldirektoru Dzintaru Jakānu rotēt uz kādu citu amatu, par to pēc koalīcijas partiju tikšanās žurnālistus informēja finanšu ministrs Einars Repše (JL).

Repše teica, ka partijas ir vienojušās Jakānu rotēt citā amatā, par kuru skaidrība būs pēc nedēļas, taču noteikti tas nebūs darbs VID.  

Repše arī uzsvēra: lai rotētu Jakānu, viņš nav jāatjauno amatā. Tā kā Jakāns jau ir valsts dienestā, viņu var rotēt uz citu amatu bez atjaunošanas VID ģenerāldirektora amatā, skaidroja finanšu ministrs.

 

Repše otrdien lūgs valdību atlikt balsojumu par disciplinārsoda piemērošanu Jakānam.

 

Atbildot uz jautājumu, vai Repše novēl sliktu darbinieku citam dienestam, finanšu ministrs sacīja: "Tas ir ļoti filozofisks un fundamentāls jautājums. Mans personīgais viedoklis ir, ka Jakānam būtu piemērojams disciplinārsods un viņš jāatbrīvo no amata, bet, ja koalīcijas partijām nav vienprātības, tad jāmeklē kompromiss."

 

Likums paredz Jakānam pēc rotācijas atstāt esošo atalgojumu Pēc Repšes sniegtās informācijas, Jakāna atalgojums jau tagad ir samazināts par 20% disciplinārlsoda dēļ.

 

Kā noskaidroja LETA, Zaļo un zemnieku savienība atbalsta partijas "Jaunais laiks" nostāju par to, ka Jakāna rotācija ir nepieciešama.

 

Kā ziņots, finanšu ministrs Einars Repše (JL) iepriekš paziņoja, ka rosinās valdību lemt par Jakāna atbrīvošanu no VID ģenerāldirektora amata. Tautas partija iepriekš norādījusi, ka tās ministri neatbalstīs Jakāna atbrīvošanu no VID ģenerāldirektora amata.

 

Jakāns iepriekš paudis uzskatu, ka viņa rotācija amatā nav iespējama, jo likums neparedz tādu disciplinārsoda veidu un valdībai nav paredzēts pilnvarojums VID ģenerāldirektoru rotācijas kārtībā pārcelt citā amatā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas