Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Janvārī deflācija Latvijā sasniegusi 3,1%

Rīga, 8.febr., LETA. Šā gada janvārī, salīdzinot ar 2009.gada janvāri, patēriņa cenas samazinājās par 3,1%, tai skaitā precēm par 2,9%, bet pakalpojumiem - par 3,8%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

 

Vidējais patēriņa cenu līmenis 12 mēnešos, salīdzinot ar iepriekšējiem 12 mēnešiem, ir palielinājies par 2,5%.  

Savukārt vidējais patēriņa cenu līmenis šā gada janvārī, salīdzinot ar 2009.gada decembri, palielinājās par 0,2%. Precēm cenas pieauga par 0,5%, bet pakalpojumiem - samazinājās par 0,6%. 2009.gada janvārī, salīdzinot ar 2008.gada decembri, vidējais patēriņa cenu līmenis palielinājās par 2,2%.

 

Lielākā ietekme uz patēriņa cenu pārmaiņām janvārī bija cenu kāpumam dārzeņiem, augļiem un degvielai, kā arī cenu kritumam apģērbam un mājokļa apsaimniekošanas pakalpojumiem.

 

Sezonālu faktoru ietekmē svaigie dārzeņi sadārdzinājās par 27,6%, bet augļi - par 6,7%. Cenas pieauga pienam un piena produktiem - par 1,1%, sieram - par 0,8%, svaigām zivīm par 1,3% un bezalkoholiskajiem dzērieniem par 1,5%. Noslēdzoties akcijām, dārgāks kļuva vīns, kura cena pieauga par 2,8% un alus - par 2,7%.

 

Vidēji par 3,4% sadārdzinājās degviela, tajā skaitā benzīns - par 3,3%, bet dīzeļdegviela - par 4,5%.

Janvārī par 7,2% cenas samazinājās dabasgāzei, mājokļu apsaimniekošanas maksai - par 5%, slimnīcu pakalpojumiem - par 7,5% un ambulatorajiem pakalpojumiem par 2,7%. Tajā pašā laikā par 3,9% sadārdzinājās arī pasažieru transporta pārvadājumi, galvenokārt pilsētas sabiedriskajā transportā.

Lētāka kļuva mājokļu īres maksa, galvenokārt brīvajā tirgū, telekomunikāciju pakalpojumi, atpūtas un sporta pakalpojumi, ceļojumi, personīgās aprūpes iestāžu pakalpojumi, bet dārgāki kļuva transportlīdzekļu apkopes un remonta pakalpojumi, personīgās aprūpes preces, ziedi un malka.

Cenas samazinājās apģērbam, apaviem, automašīnām, sadzīves tehnikai, foto tehnikai, mājsaimniecības tekstilizstrādājumiem, aviobiļetēm.

 

Kā ziņots, deflācija 2009.gadā sasniedza 1,2%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes dati.

Preču cenas pērn samazinājās par 1,2%, bet pakalpojumu - par 1%. 2008.gadā patēriņa cenas pieauga par 10,5%.

Lielākā ietekme uz patēriņa ce

nu pārmaiņām 2009.gadā bija cenu kritumam pārtikai un bezalkoholiskiem dzērieniem, ar mājokļa uzturēšanu saistītām precēm un pakalpojumiem, apģērbam un apaviem, kā arī cenu pieaugumam alkoholiskiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem, transportam un medicīnai.

 

12 mēnešu vidējais patēriņa cenu līmenis, salīdzinot ar iepriekšējiem 12 mēnešiem, ir palielinājies par 3,5%. 2008.gadā šis rādītājs bija 15,4%.

 

Decembrī, salīdzinot ar 2009.gada novembri, patēriņa cenas samazinājās par 0,5%.

 

Lielākā ietekme uz patēriņa cenu pārmaiņām mēneša laikā bija cenu kritumam apaviem, apģērbam un degvielai, kā arī cenu kāpumam augļiem, pienam, sieram un olām.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas