Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Janvārī valsts budžeta ieņēmumu plāns izpildīts par 99,6%

Rīga, 5.febr., LETA. Janvārī valsts budžeta nodokļu ieņēmumu plāns izpildīts par 99,6%, liecina Valsts ieņēmumu dienesta (VID) apkopotās informācijas par budžeta ieņēmumu daļas izpildi.

Kopsummā pagājušajā mēnesī valsts budžetā tika ieņemti 302,2 miljoni latu. Iepriekš plānotais ieņēmumu apjoms bija 303,55 miljoni latu.  

Uzņēmuma ienākuma nodoklī janvārī iekasēti 13,69 miljoni latu, kas par 9,5% pārsniedzis plānoto, bet pievienotās vērtības nodokļa ieņēmumi bijuši 76,09 miljoni latu, jeb par 24,9% pārsnieguši plānoto.

 

Akcīzes nodoklī iekasēti 39,125 miljoni latu, kas par 0,1% pārsnieguši iepriekš plānotos iekasēšanas apjomus. Tai skaitā alus akcīzes ieņēmumi pārsnieguši plānu par 7,3%, tabakas izstrādājumiem ieņēmumi no plāna atpalikuši par 9,7%, azartspēļu un izložu nodoklis plānotos ieņēmumus pārsniedzis par 1,2%, bet būtiski nav izpildījušies plānotie ieņēmumi no vieglo automobiļu un motociklu nodokļa - atpaliekot par 33% no plānotā, bet muitas nodoklis no plānotiem ieņēmumu apjomiem atpalicis par 33,6%.

 

Savukārt iedzīvotāju ienākuma nodokļa ieņēmumi bijuši 51,18 miljoni latu, kas par 9,4% atpalicis no plānotā apjoma. Tāpat janvārī dabas resursu nodokļa ieņēmumi no plāna atpalikuši par 7,2%.

 

"Neskatoties uz nodokļu politikas izmaiņām, kā arī to, ka janvāris vienmēr ir bijis mēnesis, kad iedzīvotāju ienākuma nodoklis ir ticis iekasēts mazāk nekā citos mēnešos - ieņēmumu plāns ir izpildīts. Nodokļu izpildes rādītāji liecina, ka valsts ekonomiskā situācija stabilizējas, taču mums visiem kopīgiem spēkiem arī turpmāk jāveicina mūsu tautsaimniecības atjaunošanos," aicinājis finanšu ministrs Einars Repše (JL).

 

Ņemot vērā, ka ar 2009.gada 1.decembri spēkā ir jauni noteikumi par atļauju īpašā pievienotās vērtības nodokļa režīma piemērošanai preču importa darījumos, tāpēc janvārī bija nenozīmīga muitas nodokļa neizpilde.

 

Jaunie noteikumi paredz, ka VID piešķir speciālu atļauju ar nodokli apliekamajai personai, izlaižot preces brīvā apgrozījumā, nodokli nemaksāt attiecīgo preču importēšanas brīdī, bet norādīt to nodokļa deklarācijā kā aprēķināto nodokli, tādējādi tas netiek iekasēts uz robežas, bet jau iekšzemē.

 

Turklāt ir jāuzsver, ka janvāra ieņēmumi klimata pārmaiņu finanšu instrumenta ietvaros tika pārcelti uz februāra sākumu, tādējādi ir izveidojusies neizpilde nenodokļu ieņēmumos.

 

Savukārt, kas attiecas uz iedzīvotāju ienākumu nodokļa (IIN) neizpildi, tad daudzi darba devēji izmaksāja algas un arī samaksāja IIN nodokli par 2009.gada decembri jau decembrī, savukārt sociālo nodokli ir samaksājuši janvārī. Tāpēc janvārī vienmēr IIN tiek iekasēts mazāk kā citos mēnešos, savukārt decembra izpilde vienmēr ir bijusi lielāka. Objektīvi secinājumus par IIN prognozes izpildi būs iespējams izdarīt tikai pēc pirmā ceturkšņa izpildes izvērtēšanas.

 

LETA jau ziņoja, ka šā gada janvārī valsts konsolidētā budžeta finansiālais pārpalikums sasniedzis 61,9 miljonus latu, liecina Valsts kases operatīvie dati par valsts budžeta izpildi.

 

Janvārī valsts pamatbudžetā ieņēmumi pārsniedza izdevumus, savukārt valsts speciālajā budžetā izdevumi bija lielāki nekā ieņēmumi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas