Japānas reitingu aģentūra R&I paaugstina Latvijas kredītreitingu

Rīga, 8.febr., LETA. Japānas reitingu aģentūra "Rating and Investment Information, Inc." (R&I) piektdien paaugstinājusi Latvijas kredītreitingu par vienu pakāpi, nosakot stabilu kredītreitinga nākotnes prognozi.

Mūsu valsts novērtējums ilgtermiņa saistībām ārvalstu valūtā ir paaugstināts no "BBB-" uz "BBB", aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijā.

 

Finanšu ministrs Andris Vilks (V) atzīmē, ka aģentūras novērtējums ir svarīgs arī tāpēc, ka vidējā termiņā plānots izlaist Latvijas valsts obligācijas Japānas tirgū, lai diversificētu sava parāda pārfinansēšanu.

 

Paziņojumā par kredītreitinga paaugstināšanu reitingu aģentūra norāda, ka jau kopš 2010.gada otrās puses Latvijas ekonomika ir atguvusies no globālās finanšu krīzes un turpinājusi sabalansētu izaugsmi. Arī Latvijas valdības īstenotā fiskālā konsolidācija īstenota ātrāk un produktīvāk, nekā iepriekš plānots. Ekonomikas attīstība norāda, ka finanšu krīzes izraisītā nestabilitāte norimst un līdz ar pozitīvu ekonomikas izaugsmi valsts fiskālā un finanšu sistēma stabilizējas.

 

R&I uzsver, ka vispārējās valdības parāds, kas strauji palielinājās globālās finanšu krīzes laikā, pret reālo iekšzemes kopproduktu (IKP) samazinās. Aģentūra norāda, ka banku sektorā rentabilitāte uzlabojas, kaut arī aizdevumu izsniegšanas aktivitāte joprojām ir zema.

 

Reitingu aģentūra sagaida, ka 2014.gadā Latvija pievienosies Ekonomikas un monetārajai savienībai un ieviesīs eiro: eiro ieviešana stimulēs Latvijas ekonomiku, tomēr iespējami riski, kas sasaistīti ar pastiprinātu kapitāla pieplūdumu.

 

Paziņojumā uzsvērts, ka 2012.gadā reālais IKP ir pieaudzis par vairāk nekā 5% un eksports palielinājies, pateicoties galveno tirdzniecības partneru stabilajām ekonomikām. Privātā patēriņa uzlabošanos R&I skaidro ar apstākļu uzlabošanos darba tirgū un mājsaimniecību parāda sloga samazināšanos.

 

Latvijas valdība un Eiropas Komisija paredz, ka IKP pieaugums 2013.gadā būs 3,6%, R&I sagaida Latvijas ekonomikas izaugsmi 4% apmērā arī pēc 2014.gada.

 

"Saņemot kredītreitinga paaugstinājumu, esam gandarīti, ka Japānas reitingu aģentūra turpina novērtēt valdības un visu Latvijas iedzīvotāju kopīgo darbu sabalansētas ekonomikas nostiprināšanā. Pēc mērķtiecīgi paveiktā darba reitinga paaugstinājums ir kā apbalvojums un iespēja valstij un uzņēmējiem aktīvāk veidot starptautisko sadarbību un paplašināt investoru bāzi, taču vienlaikus tas ir pamudinājums turpināt iesākto," pauž finanšu ministrs.

 

Kā ziņots, patlaban Latvijas kredītreitingu nosaka trīs pazīstamākās starptautiskas reitinga aģentūras "Moody's Investors Service", "Fitch Ratings" un "Standard&Poor's", kā arī Japānas reitingu aģentūra R&I.

 

"Standard&Poor's" un "Fitch Ratings" pērnruden paaugstināja Latvijas kredītreitingu par vienu pakāpi.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas