Jāsakopj lauki rudenī, lai pavasarī būtu mazāk kūlas ugunsgrēku

Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD) aicina zemes īpašniekus parūpēties par savu īpašumu -sakopt to rudenī, lai pavasarī to neposta kūlas ugunsgrēki. Pavasarī cīņa ar kūlas ugunsgrēkiem ir jau cīņa ar sekām - ja rudenī lauki un arī pilsētas, dzelzceļa un ceļa malas būs sakoptas, nebūs kūlas, kam pavasarī degt.

"Latvijā šogad reģistrēti 1093 kūlas ugunsgrēki, savukārt 2007.gadā - 2293 ugunsgrēki, bet 2006. gadā kūlas ugunsgrēku skaits sasniedza 7083. Neraugoties uz to, ka pirmie kūlas ugunsgrēki 2008. gadā tika reģistrēti jau februārī, pavasaris bija lietains, tādēļ plaši pērnās zāles degšanas gadījumi netika reģistrēti," stāsta VUGD Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas speciālists Raivis.Narbuts.

 

Pavasarī kūlas ugunsgrēku skaitu ietekmē laika apstākļi, kūlas dedzinātāju sodīšana un informatīvās kampaņas. Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta un Valsts policijas regulāri rīkoja kopīgus reidus, kuru laikā administratīvi sodīja ļaunprātīgos dedzinātājus, kā arī apsekoja izdegušās teritorijas, par ko informēja Lauku atbalsta dienestu. Iekšlietu ministrija organizēja plašu informatīvo kampaņu „Nededzini savu zemi!". Martā pašvaldību vadītāji saņēma Iekšlietu ministrijas, Vides ministrijas un Zemkopības ministrijas vēstuli, kurā bija izteiks aicinājums nepieļaut kūlas dedzināšanu.

 

Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta apkopotā statistika liecina, ka vismazāk kūlas ugunsgrēku šogad reģistrēts Alūksnes rajonā - 6, kā arī Saldus rajonā - 8, savukārt, visvairāk pērnā zāle degusi Rīgas pilsētā - 156, Rīgas rajonā - 124 un Daugavpils pilsētā - 80 reizes.

 

"Kaut gan, salīdzinot ar lauku rajoniem, pilsētā izdeg daudz mazākas zemes platības, šie ugunsgrēki ir ļoti bīstami, jo apbūve ir daudz blīvāka, un kūlas ugunsgrēki apdraud dzīvojamās mājas, saimniecības būves, vēsturiskos pieminekļus u.c. pilsētas objektus. Ugunsgrēku rezultātā tiek piedūmota un piesārņota pilsētas teritorija," uzskata R.Narbuts.

 

VUGD aicina zemes īpašniekus un pašvaldību vadītājus sakopt savas teritorijas, lai pavasarī samazinātu lielo kūlas ugunsgrēku skaitu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas