"Jaunais laiks" balsos pret Godmaņa valdību

Rīga, 19.dec., LETA. Premjera amata kandidāts Ivars Godmanis (LPP/LC) un partija "Jaunais laiks" (JL) nav spējuši panākt vienošanos par JL dalību valdošajā koalīcijā, tāpēc partija balsos pret Godmaņa valdības apstiprināšanu.

Ja rīt būs balsojums Saeimā, JL frakcijas deputāti balsos pret, žurnālistus pēc tikšanās ar Godmani informēja JL valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš.

 

"Es neredzu, kā var balsot par Godmaņa valdību, jo mēs nezinām, uz kādiem pamatiem tā strādās, un iesniegtie dokumenti ir pretrunīgi un nepilnīgi," sacīja Kariņš.

 

Viņš pauda šaubas, vai jaunā valdība var atgūt sabiedrības uzticību.

 

Savukārt Godmanis pēc tikšanās ar JL žurnālistiem teica, ka līdz pēdējam brīdim cer, ka izdosies izveidot valdību ar piecām partijām.

 

"Es gaidu JL atbildi, viņi man neteica, ka balsos pret," sacīja Godmanis.

 

Pēc Kariņa teiktā, JL uzskata, ka ar valdības veidošanu nav jāsteidzas un ir nepieciešamas vēl sarunas gan ar Godmani, gan ar pārējām partijām.

 

Kariņš uzsvēra, ka partija vēlas skaidrību par Kriminālprocesa likuma grozījumiem un legālās prezumpcijas jeb sākumdeklarēšanas ieviešanu, kā arī par valdības deklarāciju un līgumu.

 

JL valdes loceklis Kārlis Šadurskis žurnālistiem uzsvēra, ka jau gadiem tiek skatīts jautājums par ienākumu sākumdeklarēšanas ieviešanu, taču līdz šim dzirdētas tikai atrunas. Tādas JL esot saklausījusi arī šodien, kad Godmanis teicis, ka minētais jautājums ir Saeimas kompetencē.

 

"Mēs neredzam iespēju rīt apstiprināt piecu labējo partiju valdību. Tam ir vajadzīgas sarunas," sacīja Šadurskis, "ja ir vajadzīga valdība par katru cenu, jo pēc tam deputāti dodas ārpus Latvijas svētīt Ziemassvētkus, to var darīt bez JL līdzdalības."

 

Viņš arī uzsvēra, ka Godmanim ir jārunā ar visām piecām partijām kopā, nevis vispirms ar četrām un pēc tam ar JL vienu pašu. "Vai arī valdībā viņš ar mums runās atsevišķi?" retoriski jautāja Šadurskis.

 

Šadurskis uzskata, ka šodienas sarunās nav panākts nekāds progress. "Es neticu, ka uz burvju mājienu viss mainīsies un ir iespējams rīt izveidot labu valdību," teica politiķis.

 

Savukārt Godmanis norādīja, ka savā 100 dienu programmā ir paredzējis Kriminālprocesa likuma grozījumu pieņemšanu. Tāpat viņš joprojām ir gatavs runāt ar JL un arī piedāvāt iespēju mainīties ar citām partijām ar politiskās atbildības sfērām, ja vien JL skaidri pateiktu, kādas sfēras to interesē.

 

Jau ziņots, ka četras esošās valdības koalīcijas partijas nepiekrīt JL ierosinājumam vēlreiz pārdalīt politiskās atbildības nozares jeb ministrijas nākamajā valdībā.

 

Valsts prezidents Valdis Zatlers vēl nesniedz atbildi, vai pēc JL lēmuma balsot pret Godmaņa valdību tiks saglabāta viņa kandidatūra premjera amatam. Zatlers atgādina, ka vēlas redzēt nākamajā valdībā visas piecas labējās partijas, aģentūrai LETA sacīja prezidenta preses sekretāre Inta Lase.

 

Savukārt Saeimas priekšsēdētājs Gundars Daudze (ZZS) pēc tikšanās ar prezidentu aģentūrai LETA sacīja: ja tiks panākts saskaņots viedoklis par nākamo valdību, Saeimas prezidijs rīt, 20.decembrī lems par Saeimas ārkārtas sēdes sasaukšanu jaunās valdības apstiprināšanai. Daudze gan plašāk neanalizēja situāciju, kāda izveidojusies pēc tam, kad JL ir paziņojis par balsošanu pret Godmaņa valdību.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas