Jaunais nekustamo īpašumu tirgus spekulants - bankas

Ja bankas nekrātu īpašumu, cenas būtu vēl zemākas un tirgus ātrāk atdzīvotos rosību nekustamo īpašumu tirgū, par kuru vēsta pēdējo mēnešu nekustamo īpašumu tirgus dati, izraisa bankas, kuras uzpērk kredītu nemaksātāju izsolēs nonākušos dzīvokļus.

Kā norāda eksperti, bankas tādējādi regulē tirgu, nodrošinot pieprasījuma un cenas stabilitāti. "Šobrīd spekulants - tas, ko jūs par tādu saucāt pirms pāris gadiem, - ir bankas," saka Arco Real Estate padomes priekšsēdētājs Viktors Savins.

 

Viņš banku darbošanos vērtē pozitīvi, savukārt nekustamo īpašumu kompānijas Latio prezidents Edgars Šīns brīdina, ka banku darbība traucē tirgum. Bankas, arī DnB Nord, Nordea, Swedbank un SEB banka, jau labu laiku ir izveidojušas meitasuzņēmumus, kuri nodarbojas ar nekustamo īpašumu uzpirkšanu.

 

Swedbank pārstāve Kristīne Jakubovska stāsta - 2009. gadā Zviedrijā Swedbank grupa nodibināja uzņēmumu Ektornet ar meitasuzņēmumiem Latvijā, Igaunijā un Lietuvā. To mērķis ir iegādāties, pārvaldīt un vēlāk realizēt Swedbank finansēto un grūtībās nonākušo uzņēmumu īpašumus.

 

"Uzņēmums tiek veidots kā ilgtermiņa projekts, lai radītu šiem īpašumiem pievienoto vērtību un vēlāk, brīdī, kad tirgus atkopsies un cenu līmenis būs augstāks, realizētu," skaidro K. Jakubovska.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas