Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jaunais reiss "Valdība-Fliks"

Pēc paziņojuma, ka airBaltic šefs Bertolts Fliks nevar vienlaikus vadīt airBaltic un ar savu kompāniju Baltijas aviācijas sistēmas (BAS) darboties Lietuvas tirgū, premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība) vērsies prokuratūrā ar lūgumu izvērtēt akcionāru līgumu.

Kā jau ziņots, saskaņā ar to valsts no savas puses nevar atcelt B. Fliku no vadītāja amata airBaltic, jo to var izdarīt tikai BAS, proti, pats B. Fliks.

 

"Parakstītais akcionāru sadarbības līgums būtiski ierobežo valsts kā vairākuma akcionāra iespējas pārvaldīt sev piederošās daļas uzņēmumā un rada nepamatoti plašas pilnvaras mazākuma akcionāram," ģenerālprokuroram Ērikam Kalnmeieram nosūtītajā vēstulē uzsver V. Dombrovskis, vainojot tajā bijušo satiksmes ministru Aināru Šleseru (PLL).

 

A. Šlesers iepriekš pauda, ka akcionāru līgums tika noslēgts, jau dibinot airBaltic 90. gadu nogalē. Tajā bijis noteikts, ka kontrole pār uzņēmuma menedžmentu 100% ir privātā akcionāra (toreiz SAS) rokās, bet valstij ir tikai tiesības uzraudzīt uzņēmumu. "Kad biju satiksmes ministrs, arī nevarēju ietekmēt uzņēmuma attīstību," stāstīja A.Šlesers.

 

Kad par airBaltic līdzīpašnieku kļuva B. Fliks, līgums tikai konkretizēts, papildus
vienojoties attīstīt lidojumu maršrutus.

 

Savukārt B. Fliks presei atzinis, ka ir izbrīnīts. "BAS un valsts akcionāru līgums tika apspriests šā gada sākumā LR Ministru kabinetā. Ministru kabinetu Latvijā vada Valdis Dombrovskis. Mani izbrīna Dombrovska kunga rīcība - vai, vēršoties ar šādu lūgumu Ģenerālprokuratūrā, Dombrovska kungs vēlas, lai prokuratūra pārbauda viņa paša
darbību?" vaicājoši norāda B. Fliks.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas