Jaunmārupē uguns izposta trīsstāvu dzīvojamo māju

Rīga, 22.nov., LETA. Šodien uguns liesmas nopietni izpostījušas trīsstāvu dzīvojamo māju Rīgas rajona Jaunmārupē, Zeltrītu ielā 12. Lai arī ugunsdzēsējiem glābšanas darbos bijušas nopietnas problēmas, ugunsgrēkā cilvēki nav cietuši un nav arī bojāgājušo.

Kā aģentūrai LETA pastāstīja Valsts Ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) priekšnieka palīdze Inga Vetere, uguns liesmas plosījušās 490 kvadrātmetru platībā, pilnībā nopostot ēkas jumtu un bēniņus. Visticamāk, ka ugunsgrēks ir izcēlies kādā no trešā stāva dzīvokļiem un uguns liesmas ļoti ātri pārmetušās uz bēniņiem.

 

Vetere piebilda, ka ātro uguns izplatīšanos veicinājis apstāklis, ka bēniņu apdarei izmantots ļoti daudz kokmateriālu un ēka siltināta ar ātri degošiem siltinājuma materiāliem.

 

Pēc VUGD pārstāves stāstītā, no ugunsdrošības viedokļa liela problēma Mārupē ir hidrantu trūkums - lai arī tiek celtas arvien jaunas dzīvojamās mājas, par šo jautājumu nav padomāts. Konkrētajā gadījumā ugunsdzēsējiem palīdzējis tas, ka blakus ugunsgrēka vietai atradās ar ūdeni pietecējusi būvbedre.

 

Ugunsdzēsēju darbu apgrūtināja tas, ka lielākai daļai dzīvokļu bija metāla durvis, tādējādi daļa ugunsdzēsēju nodarbojās ar dzēšanu, bet otra daļa - ar metāla durvju uzlaušanu, lai varētu pārliecināties, vai dzīvokļus neatrodas kāds cietušais. Gadījumos, kad durvis uzlauzt nav izdevies, lai iekļūtu dzīvokļos, izsisti logi.

 

Vienā no dzīvokļiem mītoša ģimene ugunsgrēka laikā atteikusies evakuēties no degošās mājas, tāpēc ugunsdzēsēji izsaukuši policiju, ar kuras palīdzību šos cilvēkus tomēr izdevies piedabūt pamest savu mitekli.

 

Izsaukumu uz notikuma vietu VUGD saņēma plkst.11.52, un pēc septiņām minūtēm tur ieradās pirmie ugunsdzēsēji no Rīgas. Novērtējot straujo uguns izplatību, tika izsaukti papildu spēki. Kopumā šajā ugunsgrēkā strādāja astoņas autocisternas, divi autopacēlāji un autokāpnes. Šis ugunsgrēks tika izsludināts kā paaugstinātas bīstamības, un to lokalizēt izdevās plkst.14.04.

 

Ugunsdzēsēji notikuma vietā darbu vēl turpina.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas