Jauno 1.slimnīcas datortomogrāfu gadā izmantos aptuveni 7000 cilvēku

Rīga, 10.okt., LETA. Jauno 1.slimnīcas iegādāto datortomogrāfu sirds un asinsvadu slimību izmeklējumiem gadā izmantos apmēram 7000 cilvēku, aģentūru LETA informēja slimnīcas sabiedrisko attiecību speciāliste Iveta Saksone.

Pēc viņas teiktā, patlaban pieprasījums pēc šī jaunākās paaudzes aparāta ir ļoti liels.

 

Jaunākās paaudzes sirds, smadzeņu, iekšējo orgānu un ekstremitāšu asinsvadu slimību diagnostikas datortomogrāfs "Brilliance CT 64" iegādāts par 798 336 latiem, no kuriem Veselības ministrija (VM) finansējusi 400 000 latu, bet Rīgas 1.slimnīca - 398 336 latus.

 

Datortomogrāfa kabineta pielāgošanu un remontu finansējusi Rīgas dome 93 499 latu apmērā, bet slimnīca - 26 591 lata apmērā.

 

Pēc Saksones teiktā, 1.slimnīcas iegādātā iekārta patlaban ir labākā datortomogrāfijas iekārta, kas izvietota Latvijas slimnīcās.

 

"Brilliance CT 64" ražotājs ir "Philips Medical Systems". Iekārtu piegādāja un uzstādīja SIA "Arbor Medical korporācija". Celtniecības darbus ārstniecības iestādē veica firma SIA "Detlefi".

 

Raksturojot jauno iekārtu, Rīgas 1.slimnīcas valdes priekšsēdētājs Andrejs Pavārs norādīja, ka tā ļaus veikt izcili precīzu saslimšanas diagnostiku ļoti īsā laika sprīdī - desmit sekundēs, iegūstot ievērojami plašāku informāciju par izmeklējamo objektu.

 

Līdz ar to diagnostiskais diapazons paplašinās, sevišķi sirds asinsvadu slimību izmeklējumos, kvalitatīvi diagnosticējot sirds un vainagartēriju bojājumus, kas līdz šim bija iespējams tikai ar angiogrāfijas metodi, kas ir invazīva - zināmā mērā ķirurģiska izmeklēšana.

 

Tā kā Rīgas 1.slimnīca ir neatliekamās palīdzības sniedzēja, tad izmeklējuma datus ir nepieciešams iegūt maksimāli īsā laikā, atzīmēja ārstniecības iestādes vadītājs.

 

Izsmeļošā programmatūra prasa augsti kvalificētu speciālistu sagatavošanu, tāpēc firma "Arbor Medical korporācija" finansēs vairāku slimnīcas speciālistu apmācību, informēja slimnīcā.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas