Jēkabsone-Žogota oficiāli paziņo par karjeras beigām Latvijas izlasē

Rīga, 27.marts, LETA. Viena no labākajām latviešu basketbolistēm Anete Jēkabsone-Žogota trešdien oficiāli paziņojusi par karjeras beigām Latvijas sieviešu izlasē, vēsta Starptautiskās Basketbola federācijas Eiropas nodaļas ("FIBA Europe") mājaslapa.

Kā zināms, iepriekš Jēkabsone-Žogota publiski pavēstīja, ka nestartēs izlases sastāvā vasarā Francijā gaidāmajā Eiropas čempionātā.  

Tomēr trešdien spēlētāja, kura nedēļas nogalē kļuva par FIBA Eirolīgas turnīra uzvarētāju Krievijas komandas Jekaterinburgas UGMK sastāvā, oficiāli apstiprinājusi, ka noslēdz karjeru izlasē.

 

"Man ir grūti runāt par šo tematu, taču savu pēdējo spēli izlases sastāvā aizvadīju 2009.gadā. Jau ilgu laiku nespēlēju šajā komandā, tātad var teikt, ka esmu noslēgusi savu karjeru valstsvienībā," pastāstīja Jēkabsone-Žogota. "Esmu ļoti lepna, ka esmu latviete. Tieši tāpēc šis lēmums ir tik grūts un sāpīgs."

 

Jau ziņots, ka marta sākumā izziņotajā 23 izlases kandidātu sarakstā no potenciālajām kandidātēm smagu savainojumu ārstē Kristīne Vītola, visu sezonu nespēlē Agnija Reke, spēlētājas karjeru beigusi Santa Dreimane, bet Zane Tamane paziņojusi, ka valstsvienībā vairs nespēlēs.

 

Izlases treniņi sāksies 1.maijā, bet Eiropas čempionāts Francijā startēs 15.jūnijā.

 

Grupas turnīrā Latvijas komanda spēlēs ar Francijas, Lielbritānijas un Serbijas izlasēm. Pēc apļa turnīra trīs labākās komandas iekļūs otrajā posmā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas