JL iesniedz priekšlikumus valsts attīstības veicināšanai

Partijas Jaunais laiks (JL) Saeimas frakcijas deputāti izskatīšanai Saeimas plenārsēdē iesnieguši virkni priekšlikumu nodokļu sloga mazināšanai, valsts attīstības veicināšanai un ekonomiskās situācijas uzlabošanai.

JL rosina atcelt valdības piedāvātās izmaiņas pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likmes noteikšanā un saglabāt visas PVN likmes šobrīd spēkā esošajā apmērā. Tāpat JL piedāvā mazināt krīzes izraisīto smagumu iedzīvotājiem, samazinot iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmi no 25% uz 20%.


Savukārt ietaupīt valsts līdzekļus JL piedāvā likumā „Par valsts vai pašvaldības institūciju amatpersonu atlīdzību 2009.gadā" atceļot amatpersonu vadības līgumus. Tāpat 29 miljonus latu JL piedāvā ietaupīt uz laiku „iekonservējot" Latvijas Nacionālās bibliotēkas projektu.
Tāpat JL likumā „Par valsts budžetu 2009.gadam" piedāvā saglabāt iepriekš sabiedriskajām raidorganizācijām paredzēto finansējumu, norādot, ka valdības plānotais vairāk nekā 3,7 miljonu latu samazinājums apdraud Satversmē noteikto vārda un informācijas brīvību, kā arī ir klajā pretrunā Radio un televīzijas likumam, kas nosaka, ka sabiedrisko raidorganizāciju finansējums nedrīkst būt mazāks par iepriekšējā gadā noteikto.


„Mēs nedrīkstam par neprofesionālas valdības kļūdām likt maksāt tautai, ierobežojot vārda un informācijas brīvību un nesamērīgi palielinot nodokļu slogu, joprojām izliekoties neredzam iespējas ietaupīt uz neefektīvas pārvaldes, amatpersonu nesamērīgu atalgojumu un politisku megaprojektu rēķina," norāda JL Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas