JL: Kalvītis joprojām mēģina izrēķināties ar KNAB

Rīga, 30.nov., LETA. Partijas "Jaunais laiks" (JL) Saeimas frakcijas deputāti uzskata, ka Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) un koalīcija joprojām mēģina izrēķināties ar Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju (KNAB).

Kā aģentūru LETA informēja JL frakcijas sabiedrisko attiecību konsultante Laila Timrota, par to liecinot Kalvīša vēlme komisijā, kas turpmāk vērtēs KNAB priekšnieka atlaišanas pamatotību, iekļaut arī politiķus.

 

JL uzskata, ka "šādi Kalvītis skaidri parāda, ka viņam vienaldzīgs gan sabiedrības viedoklis, gan KNAB neatkarība".

 

Pēc JL domām, ir nepieņemami, ka partiju konsultācijās par jaunas valdības izveidi Kalvītis runā par nepieciešamību stiprināt tiesiskumu valstī, bet patiesībā joprojām mēģina to apkarot ar "vecajām metodēm", komisijā iekļaujot politiķus, kuru negatīvais viedoklis par KNAB un tā vadītāju jau iepriekš zināms.

 

Arī Eiropas Krāpšanas apkarošanas biroja (OLAF) pārstāvji, tiekoties ar Saeimas deputātiem, esot uzsvēruši, ka, kopš pievienošanās Eiropas Savienībai, Latvijai īpaši jāapzinās patiesi politiski neatkarīgu pretkorupcijas institūciju nepieciešamība. OLAF eksperti ir informēti par pašreizējās valdības izteikto nepatiku pret neatkarīgu un darbotiesspējīgu KNAB, uzsver JL deputāte Linda Mūrniece.

 

JL jau iepriekš vairākkārt uzsvēris, ka augstu valsts iestāžu amatpersonu atlaišanas pamatā nedrīkst būt vienīgi "sīkpolitiska izrēķināšanās", kā arī norādījis uz "premjera šķietamo interešu konfliktu", kā Tautas partijas (TP) priekšsēdētājam mudinot no amata atbrīvot amatpersonu, kas lēmusi atstāt spēkā TP iepriekš uzlikto sodu 529 981 lata apmērā par priekšvēlēšanu tēriņu limitu pārsniegšanu.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas