JL nākamos divus gadus vadīs Āboltiņa

Rīga, 2.marts, LETA. Svētdien ārkārtas kongresā par partijas "Jaunais laiks" (JL) valdes priekšsēdētāju tika ievēlēta Saeimas deputāte Solvita Āboltiņa, par kuru aizklātā balsojumā nobalsoja 285 no 320 kongresa delegātiem.

JL valdes priekšsēdētāja amatam tika izvirzītas piecas kandidatūras, bet pārējie četri kandidāti - Saeimas deputāti Ainars Latkovskis un Einars Repše, Eiropas Parlamenta deputāts Valdis Dombrovskis un Edgars Kramiņš no iespējas kandidēt uz JL valdes priekšsēdētāja amatu atteicās.

Savukārt par JL domes priekšsēdētāju tika ievēlēts Saeimas deputāts Artis Kampars, par kuru nobalsoja 278 delegāti. Viņš bija vienīgais kandidāts uz šo amatu.

Gan Āboltiņas, gan Kampara pilnvaru termiņš minētajos amatos būs divi gadi.

Pēc balsošanas rezultātu paziņošanas Āboltiņa teica, ka apzinās, cik milzīgu atbildību ir uzņēmusies un pauda cerību, ka "kopā mēs to varēsim". "Lūdzu, esiet man līdzās, bez jums es nevarēšu," teica jaunā JL līdere.

Savukārt JL jaunais domes priekšsēdētājs Kampars pauda pārliecību, ka JL ārkārtas kongress būs "apvienošanās reize". Kampars solīja, ka jau nākamnedēļ rosinās valdi lemt par domes sekretāra amata iedibināšanu un par domes budžetu.

Kampars kongresā atzina, ka nav jābūt politikas ekspertam vai sociologam, lai secinātu, ka Latvijas politiskajā sistēmā iestājusies dziļa krīze. "Ļaudis, pienākuma apziņas vadīti, joprojām iet uz vēlēšanām, joprojām ir gatavi atdot savu balsi par kādu no piedāvātajiem sarakstiem konkrētajās vēlēšanās, tomēr savas sirds dziļumos bieži to uztver kā balsojumu par mazāko ļaunumu. No gada uz gada vairojas tikai neticība, bet vēlme balsot arī turpmāk strauji mazinās," teica Kampars.

Viņš uzvēra, ka gan godprātīgs uzņēmējs, gan pensionārs, gan students joprojām jūtas kā svešinieks attiecībās ar savu valsti. "Viņi, tāpat kā pārējie vēlētāji, saskata gandrīz tikai savtīgas intereses ievēlēto politisko partiju pārstāvju rīcībā - vai tas būtu ērtu amatu un izdevīgu komandējumu līmenī, vai daudzmiljonu darījumos ar nodokļu maksātāju naudu un valsts īpašuma pārdali, vai acīmredzamos valsts nozagšanas mēģinājumos," teica Kampars.

Izlauzties no šķietamās bezizejas uzticības krīzē, pēc JL domes priekšsēdētāja pārliecības, var tikai, politiskajam procesam kļūstot daudz mērķtiecīgākam un orientētam uz rezultātu, kuru pieprasa sabiedrība.

Savā uzrunā Kampars retoriski jautāja: "Ko konkrēti paveicis "darītājs" [Aigars] Kalvītis un viņa vadītā Tautas partija kopš iepriekšējām Saeimas vēlēšanām? Vai reģioni ir vairāk attīstīti un rūpniecība uzplaukusi? Nē. Ko īsti nošķūrējis "buldozers" [Ainārs] Šlesers? Vienīgi Latvijas Pastu. Kādas ir ZZS virzītā Aivara Lemberga cerības kļūt par premjeru? Nekādas. Un visbeidzot - vai JL ir sasniedzis labklājību godīgā Latvijā? Atzīsim - joprojām esam tālu no lolotā sapņa."

Pēc JL domes priekšsēdētāja domām, Latvijas demokrātija šobrīd atrodas tikai soli no bezdibeņa, totālā sabiedrības neuzticība tai var būt par iemeslu centieniem pēc autoritārisma, tāpēc par JL galveno izaicinājumu, turpinot īstenot godīgas politikas ideālus, jākļūst centieniem pēc taustāmiem rezultātiem sabiedrībai.

Savukārt Āboltiņa uzrunā kongresam uzsvēra, ka ir jādomā par "politisko metožu apgūšanu".

"Politiskā realitāte rāda, ka ne vienmēr savus mērķus var īstenot, godīgi un atklāti izstāstot savus nodomus politiskajiem oponentiem," teica Āboltiņa. Tāpat ne vienmēr efektīvākā metode ir ultimāti un iestāšanās ietiepīgā pozā, uzskata JL pārstāve. Pēc viņas teiktā, JL biedriem jākļūst par gudrākiem taktiķiem politikas procesā.

"Savā attieksmē būsim draudzīgi pret saviem konkurentiem un cienīsim viņus, ja nepieciešams - uzsmaidīsim, taču sirdī un darbos paliksim uzticīgi saviem ideāliem un principiem," teica Āboltiņa.

Partijas dibinātājs Repše atzina, ka liela kļūda ir bijusi "zvaigžņu slimības" pieļaušana partijā. Nevienu nesaucot vārdā, Repše norādīja, ka viņš kā viens no partijas vadītājiem ir pārāk lielas cerības saistījis ar sabiedrībā populāru cilvēku iekļaušanu JL kandidātu sarakstā, domājot, ka "viņu spozme ir labs raksturojums arī viņu veiktspējai".

Repše apņēmās nepieļaut šādas kļūdas atkārtošanos ne nākamajās pašvaldību, ne Saeimas vēlēšanās. Viņš uzsvēra, ka iespēja sevi apliecināt deputāta kandidātu sarakstos ir jādod cilvēkiem, kuru uzticība partijai ir pārbaudīta un kuri vienmēr augstu turējuši JL ideālus.

JL ārkārtas kongresā visiem partijas biedriem tika izvirzīts uzdevums - gada laikā iesaistīt JL rindās pa vienam jaunam biedram.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas