JL rosinās Kalvīša valdības demisiju

Rīga, 16.okt., LETA. Partija "Jaunais laiks" (JL) ir nolēmusi rosināt Aigara Kalvīša (TP) valdības demisiju.

JL uzskata, ka Kalvīša turpmākā atrašanās amatā apdraud Latvijas kā demokrātiskas valsts turpmāku pastāvēšanu, partijas nostāju aģentūrai LETA pauda JL Saeimas frakcijas vadītājs Dzintars Zaķis.

 

"Valdības lēmums rosināt atbrīvot no amata Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāju Alekseju Loskutuvu rada nopietnas bažas par Latviju kā demokrātisku valsti," sacīja Zaķis.

 

Kā ziņots, valdība šodien nolēma rosināt no amata atbrīvot KNAB priekšnieku Loskutovu. Kā stāstīja Kalvītis, šāds lēmums pieņemts pēc iepazīšanās ar ģenerālprokurora Jāņa Maizīša vadītās izmeklēšanas komisijas ziņojumu par Loskutova darbību.

 

Galīgais lēmums par Loskutova tālāko darbību būs jāpieņem Saeimai.

 

Kalvītis sacīja, ka par Loskutova jautājumu valdībā izvērtušās plašas diskusijas. Valdība vērtējusi ne tikai Valsts kontroles konstatētos pārkāpumus, bet arī Loskutova iepriekšējo darbību un izturēšanos pēc konstatēto pārkāpumu paziņošanas.

 

Iespējams, demisijas pieprasījumu atbalstīs arī opozīcijā esošais "Saskaņas centrs", kura priekšsēdētājs Nils Ušakovs aģentūrai LETA norādīja, ka partija neatbalsta Kalvīša valdību un varētu balsot pret to.

 

Premjera pārstāvētās Tautas partijas saeimas frakcijas vadītājs Māris Kučinskis aģentūrai LETA norādīja, ka prasīt valdības demisiju ir opozīcijas pienākums un tiesības.

 

"Ar katru reizi, prasot valdības demisiju, tā tikai tiek stiprināta," teica Kučinskis.

 

JL sagatavotais priekšlikums ir pirmais 9.Saeimas darbības laikā, kad tiek prasīta valdības demisija.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas