Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

JL un PS līderi SCP kopsapulcē uzsver "Vienotības" izveides vēsturisko lomu Latvijas politikā

RĪGA, FEB 27, BNS - Partijas "Sabiedrība citai politikai" (SCP) kopsapulcē sestdien, kad tā iecerējusi kā pēdējā balsot par dalību jaunveidojamā partiju apvienībā "Vienotība", viesojās abu pārējo sadarbības partiju līderi, kas savās uzrunās vairākkārt pauda pārliecību, ka tieši šī iecere būs vēsturisks pagrieziena punkts Latvijas politikā un valsts attīstībā.

Konresā klātienē SCP biedrus uzrunāja gan partijas "Jaunais laiks" (JL) valdes priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, gan partijas "Pilsoniskā savienība" (PS) līdere un eiroparlamentāriete Sandra Kalniete. Video ierakstā sadarbības partnerus sveica arī premjers Valdis Dombrovskis (JL), kurš patlaban atrodas Vankūverā.  

Āboltiņa savā uzrunā uzsvēra visu trīs partiju pārstāvju drosmi pieņemt lēmumu par dalību politikā jaunā formātā, vienlaikus vēršot arī klātesošo uzmanību uz SCP biedru rindās esošo cilvēkiem, kuru iesaiste, viņasprāt, jau apliecina iespējas īstenot apvienības izvirzītos mērķus.

 

"Man ir prieks stāvēt tik daudzu drosmīgu cilvēku priekšā. .. Jūs lemsiet, vai jūs arī būsiet sastāvdaļa tam, kas būs pagrieziena punkts vēsturē," sacīja Āboltiņa, atsaucoties arī uz iepriekš šo trīs partiju pārstāvju īstenotajiem pasākumiem, kas prasījuši politisko drosmi, tostarp aicināt iedzīvotājus uz tā dēvēto lietussargu revolūciju.

 

"Jūsu rindās ir cilvēki, kas neprasa komentārus - partijas priekšsēdētājs Aigars Štokenbergs, Artis Pabriks un arī Aleksejs Loskutovs...tie nav tukši vārdi," noteica politiķe, paužot pārliecību, ka ar laiku arī citi SCP speciālisti kļūs par šādiem "vārdiem".

"Un tie nebūs tikai vārdi, bet arī padarīti darbi," piemetināja JL līdere, paužot pārliecību, ka patlaban ekonomiski sarežģītajos apstākļos nav vajadzīga tikai uzņēmēju vai darba devēju interešu aizstāvība, bet "sabiedrībai ir vajadzīgi ekonomisti, ārsti un skolotāji - ir vajadzīgi visu interešu aizstāvji".

 

"Ir vajadzīga gudra Saiema, simt gudras galvas, nevis podziņu spiedēji," vēl piebilda Āboltiņa.

 

Arī Kalniete SCP biedrus šajā kopsapulcē aicināja apzināties, ka ar balsojumu tiks pieņemts vēsturisks lēmums. Viņa arī apliecināja, ka lepojas ar SCP būt vienā apvienībā.

 

"Šis būs lēmums par veco un jauno pasauli," sacīja politiķe, norādot, ka "mērķis ir nosargāt savu nacionālo valsti un nepieļaut, ka tā ieslīgst Kremļa rokās".

 

Tāpat arī premjers sagatavotajā uzrunā SCP biedriem apliecināja, ka viņš šajos notikumos saskata politiķu drosmi. Dombrovskis, runājot par SCP ieguldījumu apvienības darbā, īpaši izcēla bijušā korupcijas apkarotāja Alekseja Loskutova personību.

 

"Jūsu vidū arī ir Aleksejs Loskutovs, kurš zināmā mērā ir kļuvis arī par simbolu," sacīja Ministru prezidents.

 

Rakstisku apsveikumu SCP biedriem bija nosūtījis arī apvienības "Tēvzemei un Brīvībai"/LNNK līderis Roberts Zīle. Par "Vienotības" iespējamo sadarbību ar "tēvzemiešiem" publiski izskanējis jau vairākkārt, bet pret šo sadarbību ir PS, kuru veido arī no "tēvzemiešiem" savulaik aizgājušie biedri.

 

Jau vēstīts, ka sestdien Rīgas Stradiņa universitātē norisinās partijas "Sabiedrība citai politikai" (SCP) kopsapulce, kuras noslēgumā paredzēts balsojums par dalību jaunveidojamā partiju apvienībā "Vienotība". SCP ir pēdējā, kas balsos par dalību "Vienotībā", jo to jau izdarījuši abi pārējie sadarbības partneri - "Pilsoniskā savienība" (PS) un "Jaunais laiks" (JL).

Uz sanāksmi pucējušies 304 biedri.

 

Kopsapulcē paredzēts runāt par "Vienotības" mērķiem, struktūru un programmatiskajām vadlīnijām, analizēs SCP deputātu darbu reģionos, kā arī prezentēs SCP piedāvājumu ekonomiskās attīstības scenārijiem.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas