JL var atteikties no dalības piecu partiju koalīcijā

Rīga, 4.dec., LETA. Partija "Jaunais laiks" (JL) varētu atteikties no dalības valdībā, ja to veido visas esošās koalīcijas partijas, papildus piesaistot JL, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

JL izvirzītais premjera amata kandidāts Valdis Dombrovskis aģentūrai LETA sacīja, ka JL neatbalsta piecu partiju modeli. Gadījumā, ja tiek panākta vienošanās par tā veidošanu, ir jābūt stingri atrunātiem kritērijiem, kā partijas balso, lai nepieļautu situāciju, ka kādu partiju var vienkārši ignorēt.

 

"Mēs nepiedāvājam nevienu partiju ne ieslēgt, ne izslēgt no koalīcijas, to parādīs sarunas," sacīja Dombrovskis, piebilstot, ka ar JL ir iespējams vienoties par darbu valdībā, taču tādā gadījumā vēl esot jāatrunā daudzi jautājumi par lēmuma pieņemšanu.

 

JL Saeimas frakcijas deputāts Artis Kampars aģentūrai LETA norādīja, ka ir kategoriski pret JL dalību koalīcijā kopā ar visām pašreizējām koalīcijas partijām. "Tā būtu visnepareizākā rīcība - iet šajā četri plus viens ķīselī, kas radies dažu polittehnologu domās," teica Kampars.

 

Vairāki citi JL pārstāvji, kas piedalās sarunās ar koalīcijas partijām, aģentūrai LETA norādīja, ka JL ir nopietni jāiestājas par Dombrovska kandidatūru premjera amatam un jāmēģina par to pārliecināt gan potenciālos partnerus, gan Valsts prezidentu.

 

Kāds JL valdes loceklis uzsvēra, ka JL nedrīkst piekāpties esošajām koalīcijas partijām un tam ir jāuzstāj uz savām nostādnēm. Tādēļ jautājuma izlemšana ir jāatstāj Valsts prezidentam, jo tikai pēc tam, kad viņš būs nosaucis jauno premjera amata kandidātu, varēs sākties nopietnas sarunas par valdības veidošanu.

 

"Sarunām tagad nav īsta pamata, jo nav arī iespējama vienošanās par mums interesējošajiem jautājumiem," viņš sacīja.

 

Savukārt Tautas partijas frakcijas vadītājs Māris Kučinskis norādīja, ka, iespējams, JL meklē ieganstus, lai neiesaistītos nākamajā koalīcijā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas