JL vēlas veidot pagaidu valdību

Rīga, 9.nov., LETA. Partijas "Jaunais laiks" (JL) dome šovakar vienbalsīgi atbalstījusi partijas līdzdalību pārejas perioda jeb pagaidu valdības izveidošanā līdz Saeimas ārkārtas vēlēšanām, aģentūru LETA informēja JL izvirzītais premjera amata kandidāts, Eiropas Parlamenta deputāts Valdis Dombrovskis.

Politiķis norādīja, ka JL vēl strādās pie priekšnosacījumiem jaunas valdības izveidošanai.

Galvenie principi būšot neiejaukšanās tieslietu sfērā, ministriju izdevumu samazināšana, godīga valsts pārvalde un maznodrošināto interešu ievērošana budžetā.

JL tuvākajā laikā precizēs pamatnostādnes, taču sarunas ar citām Saeimā pārstāvētajām partijām plāno sākt nākamnedēļ.

Koalīcijā esošās Tautas partijas Saeimas frakcijas vadītājs Māris Kučinskis JL priekšlikumu novērtēja kā "visai dīvainu" un norādīja, ka, iespējams, tikai politisko organizāciju apvienība "Par cilvēka tiesībām vienotā Latvijā" varētu piekrist darboties šādā pagaidu valdībā.

"JL ir jātiek pašiem skaidrībā, ko viņi vēlas panākt un kas notiek viņu partijā. Ja tā turpināsies, viņi riskē palaist garām vienīgo iespēju šī Saeimas sasaukuma laikā strādāt valdībā," brīdināja politiķis.

Kučinskis norādīja, ka partijai, kurā daļa ir par Saeimas atlaišanu, daļa ir par dalību valdībā un daļa iestājas pret iesaistīšanos koalīcijā, vajadzētu nonākt pie vienotas pozīcijas.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas