JL: Visi instrumenti krīzes atrisināšanai ir Zatlera rokās

Rīga, 19.okt., LETA. Visi instrumenti valsts politiskās un ekonomiskās krīzes atrisināšanai ir Valsts prezidenta rokās, šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru atzina partijas "Jaunais laiks" (JL) pārstāvji.

Partijas pārstāvis Krišjānis Kariņš minēja divus veidus, kā Zatlers var atrisināt pašreizējo krīzi, - nominējot jaunu premjeru vai arī rosinot atlaist Saeimu.

 

Attiecībā uz iespējamo jauna premjera nominēšanu Kariņš uzsvēra, ka jaunajam valdības vadītājam būtu nepieciešams gūt ne tikai parlamenta atbalstu, bet arī tautas atbalstu.

 

Kariņš JL pārstāvju tikšanās laikā atkārtoti mudināja Zatleru rosināt parlamenta atlaišanu.

 

"Šī Saeima ir pierādījusi, ka strādā šauru interešu labā," uzsvēra Kariņš.

 

JL pārstāvji, līdzīgi kā iepriekš "Saskaņas centra" pārstāvji, noliedz, ka ar Zatleru būtu runājuši par jaunas valdības veidošanu.

 

Kā ziņots, valdošās koalīcijas partijas uzskata, ka Ministru prezidentam Aigaram Kalvītim (TP) ir jāturpina strādāt, līdz tiks pieņemts nākamā gada budžets, un pēc tam jārisina problēmas valdības darbā.

 

Apvienība "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (TB/LNNK) uzskata, ka patlaban valstī svarīgākais ir apstiprināt nākamā gada budžeta projektu.

 

TB/LNNK frakcijas vadītājs Māris Grīnblats sacīja, ka viņa pārstāvētā partija ir gatava strādāt Saeimā pie nākamā gada budžeta projekta, lai to veidotu ar 1% pārpalikumu. Tomēr Grīnblats atzina, ka pašreizējais budžeta projekts pārāk spēcīgi skar sociālo jomu, tādējādi nokaitējot politisko atmosfēru. Viņš apliecināja, ka partija atbalstījusi saprātīgus priekšlikumus, lai šo situāciju uzlabotu laikā, kad budžeta projekts tiks skatīts otrajā lasījumā Saeimā.

 

Līdzīgu viedokli pauda Latvijas Pirmās partijas/"Latvijas ceļa" Saeimas frakcijas pārstāvis, Ārlietu komisijas vadītājs Andris Bērziņš.

 

Aģentūras LETA aptaujātie politologi uzskata, ka Kalvīša vadītās valdības dienas ir skaitītas un tās demisija ir tikai laika jautājums.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas