Jūrmalas dome drīzumā varētu izvērtēt iespēju dāvināt prezidentei īpašumu Jūrmalā

Rīga, 10.jūl., LETA. Jūrmalas pilsētas dome drīzumā varētu izvērtēt iespēju, vai atbalstīt Jūrmalas Uzņēmēju biedrības un laikraksta "Jūrmalas Nedēļa" iniciatīvu izrādīt īpašu cieņu bijušajai Valsts prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai un par sasniegumiem valsts labā piešķirt goda Jūrmalas pilsonību un īpašumu kūrortpilsētā, aģentūru LETA informēja Jūrmalas domes priekšsēdētājs Raimonds Munkevics (JMM).

"Mēs jau savulaik atbalstījām iespēju Vairai Vīķei-Freibergai kļūt par pastāvīgu Jūrmalas iedzīvotāju, jo uzskatām, ka viņas devums Latvijas valsts labā, Latvijas kultūras attīstībā, tautas tradīciju kopšanā un Latvijas tēla veidošanā visā pasaulē ir nenovērtējams," norādīja Munkevics. Tā kā šobrīd pilsētas goda pilsoņa statuss nav juridiski nostiprināts, Jūrmalas domei būtu jāizstrādā attiecīgs nolikums.

Munkevics arī izteica cerību, ka Saeima un Ministru kabinets varētu atbalstīt ieceri pateikties bijušajai prezidentei.

Tikmēr kūrortpilsētas domē nav vienprātības par plānotās ieceres atbalstīšanu. Domes deputāts Jānis Kuzins (Dzimtene) aģentūrai LETA iesniedzis protesta vēstuli pret aicinājumu dāvināt Vīķei-Freibergai īpašumu Jūrmalā.

Kuzins aģentūrai LETA norādīja, ka Jūrmalas uzņēmēju biedrība aicina eksprezidentei uzdāvināt pašvaldības īpašumā esošo objektu Jūrmalā, Jūras ielā, kas ir ierakstīts UNESCO kultūras pieminekļu sarakstā. Īpašuma vērtība esot vismaz divi miljoni latu.

"Pašvaldībai nav nedz morālu, nedz juridisku tiesību kādam dāvināt miljonus vērtus īpašumus, pat ja cilvēks ir cienījams un zināms," aģentūrai LETA uzsvēra Kuzins.

Deputāts arī norādīja, ka minēto īpašumu iepriekš plānots pārdot izsolē un par iegūtajiem līdzekļiem uzbūvēt sociālo māju Jūrmalā, Kauguros. Tādēļ kā vienīgo pieņemamo risinājumu, Kuzins minēja Uzņēmēju biedrības piedalīšanos izsolē, īpašuma pirkšana par augstāko cenu un tikai tad dāvināšanu Vīķei-Freibergai. Tādā veidā pašvaldībai tiktu dota iespēja uzbūvēt par iegūtajiem līdzekļiem Sociālo māju Kauguros.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas