Jūrmalas dome īpašumu Vīķei-Freibergai nepiešķirs

Rīga, 27.aug., LETA. Jūrmalas dome nepiešķirs lietošanā bijušajai prezidentei Vairai Vīķei-Freibergai īpašumu Jūrmalā, kā to bija prasījuši akcijas "Atbalsti prezidenti!" rīkotāji - Jūrmalas Uzņēmēju biedrība un laikraksts "Jūrmalas Nedēļa".

 

Par to šodien Saeimai nosūtītā vēstulē informē Jūrmalas domes priekšsēdētājs Raimonds Munkevics ("Jūrmala - mūsu mājas").

 

Munkevics norāda, ka pašvaldības īpašuma nodošana bezatlīdzības lietošanā būtu pretrunā ar likumu "Par valsts un pašvaldību finansu līdzekļu un mantas izšķērdēšanas novēršanu", tādēļ Jūrmalas domē akcijas priekšlikums noraidīts.

 

Tomēr domes priekšsēdētājs lūdzis deputātus izvērtēt iespēju veikt nepieciešamos likumu grozījumus, lai radītu iespēju piešķirt valsts pārvaldes iestādēm piederošu nekustamo īpašumu lietošanā vai īpašumā privātpersonām kā valsts pateicību par īpašiem nopelniem.

 

Šāds lūgums izteikts, ņemot vērā akcijas "Atbalsti prezidenti!" izraisīto sabiedrisko rezonansi un savākto parakstu apjomu.

 

Jau ziņots, ka pēc Vīķes-Freibergas pilnvaru beigām Jūrmalas Uzņēmēju biedrība un laikraksts "Jūrmalas Nedēļa" uzsāka akciju "Atbalsti prezidenti!", kuras mērķis ir izrādīt īpašu cieņu bijušajai Valsts prezidentei. Par sasniegumiem valsts labā Jūrmalas dome tika lūgts piešķirt Vīķei-Freibergai Jūrmalas goda pilsonību un iespēju arī turpmāk dzīvot kūrortpilsētā.

 

Akcijas rīkotāji uzsver, ka Jūrmalas domei tiks lūgts nodot lietošanā bijušajai prezidentei kādu no brīvajiem pašvaldības īpašumiem. "Tas nozīmētu, ka oficiāli šis nekustamais īpašums joprojām piederētu pilsētai, taču prezidente tajā varētu dzīvot līdz mūža beigām," informēja akcijas organizatoru pārstāve Krista Bērziņa.

 

Tā kā patlaban pilsētas goda pilsoņa statuss nav juridiski nostiprināts, Jūrmalas domei būtu jāizstrādā attiecīgs nolikums.

 

Kā ziņots, iespējamā īpašuma dāvināšana vai iznomāšana bijušajai prezidentei raisījusi sabiedrībā asas diskusijas. Vīķe-Freiberga sacījusi, ka no šāda īpašuma atteiktos.

 

Bijusī prezidente gan atzina, ka šādas privātas iniciatīvas ir apsveicamas, jo sabiedrībā izraisa diskusiju par pieņemamām un nepieņemamām dāvanām, tomēr tā esot tikai filozofēšana.

 

Munkevics iepriekš par priekšlikumu piešķirt eksprezidentei īpašumu izteicies pozitīvi, norādot uz līdzīgas prakses esamību pirmās brīvvalsts laikā.

 

Pret to kategoriski iebilst Nekustamo īpašumu iznomāšanas komisijas priekšsēdētājs Jānis Kuzins ("Dzimtene"): "Esmu kategoriski pret to, ka esošajām vai bijušajām amatpersonām par kādiem īpašiem nopelniem dāvina vai iznomā uz ilglaicīgu laiku pašvaldībai piederošos zemesgabalus, faktiski izsaimniekojot pilsētas zemes fondus. Uz iedzīvotāju rēķina nedrīkst papildināt amatpersonu turīgumu, ja pat amatpersona ir cienījama un zināma."

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas