Jūrmalas policisti par alkohola lietošanu privātmājā aiztur 58 nepilngadīgos

Rīga, 3.dec., LETA. Naktī uz sestdienu kādā privātmājā Jūrmalā aizdomās par alkohola lietošanu aizturēti 58 nepilngadīgie, un pēc pārbaudes veikšanas konstatēts, ka alkoholu lietojuši 42 no viņiem, aģentūru LETA informēja Jūrmalas pilsētas Policijas pārvaldes pārstāvis Zintis Lācis.

Policija saņēmusi anonīmu informāciju, ka kādā mājā Jūrmalā pulcējas liels skaits nepilngadīgo, kas lieto alkoholu. Ierodoties namā, konstatēts, ka mājās nav neviena pilngadīga persona, kas varētu novērst nepilngadīgo dzeršanu.

 

Mājas īpašnieki devušies uz Igauniju, un šo situāciju izmantoja viņu 14 gadus vecā atvase, uzaicinot pie sevis uz ballīti draugus.

 

Lācis pastāstīja, ka 14 līdz 17 gadus vecie jaunieši uz ballīti bija ieradušies no tuvējās apkārtnes - Jūrmalas, Rīgas, Tukuma un citām vietām. Starp atpūtniekiem bija daudz meiteņu. Ballītes laikā lietots gan degvīns, gan brendijs, gan vieglie alkoholiskie dzērieni.

 

Visi nepilngadīgie nogādāti Jūrmalas pilsētas Policijas pārvaldē, kur viņiem veikts alkohola tests izelpā. No 58 nepilngadīgajām personām 42 atradās alkoholisko dzērienu iespaidā. Tad tika sazvanīti viņu vecāki, kas brauca pakaļ savām iereibušajām atvasēm. Pēc mājas īpašnieku bērna policijā ieradās kāds radinieks.

 

Protokoli noformēti tikai bērniem. Lācis teica, ka tiesa uzskata - ja bērns pirmo reizi nonācis šādā situācijā, jāsoda tikai viņš, bet, ja gada laikā nepilngadīgais tiek pieķerts otro reizi lietojam alkoholu, jāatbild arī viņa vecākiem par savu pienākumu nepildīšanu.

 

Šajā naktī Jūrmalas kārtības sargi rīkoja arī kārtējo profilaktisko reidu, kura laikā pievērsās noziedzīgiem nodarījumiem, kas saistīti ar narkotiskajām vielām, nelegālā alkohola tirdzniecību u.tml. Reida laikā pārbaudītas arī vairākas jauniešu izklaides vietas ar mērķi novērst nepilngadīgo atrašanos ārpus mājas nakts laikā bez vecāku klātbūtnes.

 

Kopumā tika pārbaudīti 11 dažādi objekti, tai skaitā naktsklubi, kafejnīcas, bāri, restorāni, mācību iestādes, kur notika nakts diskotēkas, un citas jauniešu izklaides vietas.

 

Reidā par dažādiem likumpārkāpumiem kopumā tika aizturētas 67 nepilngadīgas personas, no tām 53 tika noformēti administratīvie pārkāpumu protokoli par alkoholisko dzērienu vai citu apreibinošo vielu lietošanu publiskās vietās.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas