Kalniete: TP un JL programmas ir ļoti tuvas, atšķiras tikai izpratne par tiesiskumu

Rīga, 20.nov., LETA. Tautas partijas (TP) un partijas "Jaunais laiks" (JL) nostādnes gandrīz visos jautājumos ir ļoti tuvas, atšķiras tikai izpratne par tiesiskumu, šorīt intervijā Latvijas Radio norādīja JL pārstāve Sandra Kalniete.

Viņa uzsvēra, ka gan TP, gan JL ir labējas partijas, kas pragmatiski skatās uz ekonomiskiem jautājumiem. Tomēr abām partijām ir dažāda izpratne par tiesiskumu.

 

Piemēram, JL vēlas, lai tiktu stiprināta Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja neatkarība un partijas finansētas no valsts budžeta, kas TP, Zaļo un zemnieku savienībai, kā arī Latvijas Pirmās partijas un partijas "Latvijas ceļš" apvienībai ļautu izvairīties no "oligarhu ietekmes".

 

JL pārstāve pauda viedokli, ka nākamajam premjeram nebūtu jānāk no TP. "Uzskatām, ka TP ir izmantojusi savas iespējas," sacīja Kalniete. "Tagad būtu jānāk citam premjeram."

 

Tai pašā laikā viņa lika noprast, ka JL nav kategoriski pret iesaistīšanos TP vadītā valdībā.

 

Kā uzsvēra Kalniete, premjera izvēle ir Valsts prezidenta Valda Zatlera kompetence. "JL rēķināsies ar Valsts prezidenta izvēli," solīja politiķe.

 

JL joprojām uzskata, ka vispiemērotākais kandidāts Ministru prezidenta amatam ir Eiropas Parlamenta deputāts, bijušais finanšu ministrs Valdis Dombrovskis (JL). Tai pašā laikā galvenais nosacījums, lai sastrādātos ar pašreizējām koalīcijas partijām, būs viņu viedoklis par JL izvirzītajiem uzdevumiem situācijas stabilizācijai valstī.

 

"Mēs koalīcijai šodien esam vairāk vajadzīgi nekā koalīcija mums," sacīja Kalniete, norādot, ka trešo reizi veco valdību izveidot neizdosies.

 

Līdzīgu viedokli šorīt intervijā telekompānijai LNT pauda arī JL valdes priekšsēdētājs Krišjānis Kariņš.

 

Kā sacīja Kariņš, arī pašreizējā koalīcija var nodrošināt balsojumus Saeimā - tai patlaban ir 52-54 balsis. Līdz ar to valdību varētu veidot tās pašas partijas, taču tā negūtu sabiedrības uzticību.

 

"Sabiedrība gaida pārmaiņas," akcentēja politiķis.

 

Viņš norādīja, ka nepieciešams nevis "mainīt ārējo fasādi", kas būtu tā pati koalīcija, tikai ar citu premjeru, bet gan veikt izmaiņas koalīcijas būtībā.

 

Kariņš arī apstiprināja, ka JL neuztur kategoriskas prasības un ir gatavs dialogam. "Mēs esam gatavi sarunām. Gatavi uz ļoti konstruktīvu darbu," sacīja JL pārstāvis, piebilstot, ka JL tomēr negribētu "stutēt" veco valdību.

 

Viņš arī pauda viedokli, ka nākamajā valdībā nevajadzētu būt nevienam no šī Ministru kabineta locekļiem.

 

Kalniete uzsvēra, ka ikvienas labējas partijas uzdevums pašreizējā situācijā, kas esot ekonomiskās krīzes priekšvakars, ir uzņemties atbildību un strādāt, lai novērstu tautsaimniecības problēmu sociālās sekas.

 

Šādā kontekstā viņa kritizēja Aigara Kalvīša (TP) valdību, kas, braucot pa ledu, pārmērīgi gāzējusi, bet tagad mēģina strauji bremzēt.

 

JL izvirzītais premjera amata kandidāts Dombrovskis intervijā laikrakstam "Neatkarīgā" atzīst, ka "premjera postenis nebūs populārs".

 

"Lai runātu par to, kura partija varētu uzņemties premjera amatu, pirmkārt, jāvienojas par veicamajiem darbiem un principiem. Un tie nevar būt tikai deklaratīvā formā, kā tas ir valdības deklarācijā. Jāparedz arī konkrētu darbu izpildes grafiks, liela daļa darbu veicami tuvākā pusgada laikā. Ja ir šāda vienošanās, JL ir gatavs uzņemties valdības veidošanu," norāda politiķis.

 

JL esot gatavs izskatīt arī bezpartejisku kandidātu, uzsver Dombrovskis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas