Kalvītis: Balsojums par Loskutovu Saeimā var arī nenotikt

Rīga, 23.okt., LETA. Balsojums par Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) vadītāja Alekseja Loskutova atbilstību amatam Saeimā var arī nenotikt, intervijā laikrakstam "Dienas Bizness" sacījis premjers Aigars Kalvītis (TP).

mas."

"Kas attiecas uz Loskutova atstādināšanu, mēs esam nosūtījuši materiālus parlamentam, lai tas izvērtē viņa darbību, ko tas arī darīs. Tad arī mēs redzēsim, ko darīs šajā sakarā parlaments, vai šis jautājums nonāks līdz balsošanai, vai arī nenonāks un būs kādi citi risinājumi. Tādējādi šobrīd ir pāragri par šo jautājumu runāt," sacījis politiķis, "vai nu šis jautājums nonāks līdz balsojumam, vai arī parlaments nospriedīs, ka tam vēl ir nepieciešams viedoklis no augstākām valsts amatpersonām, vai arī šis jautājums tiks nosūtīts uz Nacionālo drošības padomi. Iespējami ir dažādi scenāriji."

"Ja jautājums par Loskutovu nonāks līdz balsojumam, tas, protams būs kritisks valdībai. Ja valdība uzskata, ka Loskutovs vairs nevar pildīt tālāk savus pienākumus, bet parlaments uzskata, ka var, tad tas nozīmētu, ka parlaments netieši izsaka neuzticību valdībai," atzinis politiķis.

Kalvītis apgalvojis, ka jautājums par iespējamo nākamo KNAB vadītāju pašreiz nav aktuāls, jo nav izvērtēts Loskutovs.

Vērtējot, kāpēc Loskutova jautājuma dēļ valdību pameta divi ministri - reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Aigars Štokenbergs tika padzīts gan no amata, gan Tautas partijas, bet ārlietu ministrs Artis Pabriks posteni pameta pats, Kalvītis sacījis: "Ja mēs strādājam vienā komandā, tad arī mums ir jābūt kopā gan priecīgos brīžos, gan arī ne tik priecīgos. (...) Gribu teikt tikai to, ka Štokenberga darbības principi neatbilda mūsu komandas principiem."

Premjers neuzskata, ka šajā situācijā varētu runāt par šķelšanos Tautas partijā: "Nav nekādu pazīmju, kas liecinātu par šādu šķelšanos. Tas, ka mēs vienu biedru esam izslēguši no partijas, nekādā mērā nevar liecināt par šķelšanos."

Savukārt taujāts, vai tuvākajā laikā varētu notikt premjeru maiņa un šo amatu ieņemt bijušais veselības ministrs Gundars Bērziņš (TP), Kalvītis sacījis: "Baumas tiek izplatītas visu laiku, bet tām ir vajadzīgi arī kādi fakti. Šobrīd šādu faktu nav - ir tikai baumas."

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas