Kalvītis: Esam piedzīvojuši dramatiskus mēģinājumus iedragāt TP reputāciju

Rīga, 18.okt., LETA. Tautas partijas (TP) 11.kongresā līdzšinējais partijas priekšsēdētājs Aigars Kalvītis savā atskaitē uzsvēra, ka TP piedzīvojusi valdības maiņu un dramatiskus mēģinājumus iedragāt partijas reputāciju.

Kalvītis norādīja, ka TP ir konservatīva, labēja partija, kas daudziem nepatīk. Bez krastu liberālisms, kas valda publiskajā telpā, pēc Kalvīša teiktā, vairo tādus darboņus, kam vienalga, kurā partijā viņi ir, vai par kuru partiju viņi nobalso.

"Svarīgi ir tikai iztapt konkrētajā brīdī skaļāk brēcošajai interešu grupai vai nobalsot par tiem, kas sola kripatiņu vairāk no tā leģendārās lāča ādas, kas tā arī nekad netiks nomedīts," uzskata Kalvītis.

Kalvītis norādīja, ka viņa vadītā valdība vēlējās skaidrību un sakārtotību pārmērīgi saklupušajā Latvijas drošības un pārraudzības iestāžu sistēmā, tomēr rezultātā tika piedzīvoti ne pārāk veiksmīgi referendumi.

Viņaprāt tieši konservatīvās pamatvērtības: savas mājas, sava ģimene, produktīvs darbs, kas spēj nodrošināt un saglabāt gan mājas, gan ģimeni ir tas stabilais pamats, uz kura balstās jebkura nācija, jebkura valsts. Tomēr realitāte esot tāda, ka liberāļu balsis ir aizvien daudzskaitlīgākas un skaļākas, tieksme apšaubīt un kritizēt bieži vien pāraug postošā destruktīvismā, bet indivīdu tiesības pacelšana pāri visam ieved morālā relatīvismā.

Kalvītis pauda viedokli, ka šobrīd var jau sacīt, ka tradicionālu pamatvērtību apliecinātāji Latvijā ir gandrīz vai vajāta minoritāte. Mediju un biznesu grupējumu cīņas un it kā neatkarīgu nevalstisko organizāciju faktiski politiskas darbības apstākļos, tieši partiju politika ir kļuvusi par tādu kā peramo zēnu. Žurnālistiem, polittehnologiem un allaž ar visu neapmierinātai sabiedrības daļai par dzīves saturu un piepildījumu ir kļuvis vienpusīgi un neargumentēti kritizēt.

"Ne vairs pirmo gadu tiek tērēti gan finansiāli, gan tiesiskie, gan administratīvie līdzekļi, gan tāpat tiek kulti tukši salmi, lai par visu Latvijas nelaimju cēloni padarītu pašu Latvijas Satversmē noteikto politiskās pārstāvniecības principu," sacīja Kalvītis.

TP līderis arī aicināja vērtēt, ko nozīmē jēdziens "Latvijas tauta". Pēc viņa teiktā, ikdiena mudina domāt, ka viscaur darbojas kaut kādas savstarpēji naidīgas, citu citas apkarojošas interešu grupas.

"Aizvadīto gadu laikā ir notikusi manuprāt ļoti bīstama tautas kolektīvās uzmanības pārbīde no pamatvērtībām uz instrumentiem," uzskata Kalvītis.

To viņš salīdzināja ar "ņemšanos un ķimerēšanos" pa valsti kā pa pieputējušu pulksteņa mehānismu, par kura darbības principiem nav nekādu zināšanu.

Kalvītis, stingri uzsvēra, ka TP pirmais pienākumus ir turēties pie saviem programmā deklarētajiem principiem un vērtībām. Viņš arī atzina, ka politikā un vispār cilvēku sabiedrībā nevar iztikt bez harizmātiskām personībām, bez līderiem.

Runājot par viņa valdības laikā aizsāktajiem darbiem Kalvītis norādīja, ka ir jāturpina skolu renovācija un eksakto kabinetu izveide. Viņaprāt ir jānostiprina sapratne, ka matemātikas, fizikas, ķīmijas un bioloģijas mācīšana ir absolūti nepieciešama, lai latvieši saglabātos un attīstītos kā nācija.

Jau ziņots, ka kongresā notiks TP priekšsēdētāja, valdes, revīzijas komisijas un goda tiesas vēlēšanas, saskaņā ar statūtiem kongresa darbā jāpiedalās vismaz pusei no TP biedriem. TP 27 reģionālajās nodaļās apvienojušies 1667 biedri, 16 biedru kandidāti un gandrīz 5000 atbalstītāju. Kopumā darbam kongresā deleģēti 756 partijas biedri.

TP kongresā viesa statusā aicināti piedalīties arī partijas atbalstītāji un jaunatnes organizācijas biedri.

Visperspektīvākais kandidāts uz TP priekšsēdētāja amatu ir iekšlietu ministrs Mareks Segliņš. TP Limbažu nodaļa partijas priekšsēdētāja amatam ir izvirzījusi Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Kučinska kandidatūru, bet viņš aģentūrai LETA iepriekš apgalvoja, ka atteiksies kandidēt.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas