Kalvītis iesniedz demisijas rakstu

Rīga, 5.dec., LETA. Šodien Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) iesniedza Valsts prezidentam Valdim Zatleram demisijas rakstu, kurā teikts, ka valdība šodien atkāpjas.

Demisijas raksts iesniegts arī parlamentā, šodien žurnālistiem pēc tikšanās ar prezidentu sacīja premjers.

 

"Noteikts laika posms ir pavadīts," žurnālistiem sacīja Kalvītis.

 

Viņš izteica pateicību ministriem, kas ar viņu kopā strādāja.

 

Līdz jaunas valdības apstiprināšanai Kalvītis un viņa vadītā valdība turpinās pildīt savus pienākumus.

 

Jau ziņots, ka pēc premjera amata atstāšanas Kalvītis ir nolēmis atgriezties Saeimā kā deputāts.

 

Par ieceri atkāpties no amata Kalvītis paziņoja 7.novembrī, tomēr līdz šim turpināja darbu, uzsverot, ka valdībai ir jāpabeidz svarīgākie sāktie darbi.

 

Kalvīša demisiju lielā mērā ietekmēja vairāki strīdīgi valdības lēmumi, piemēram, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja priekšnieka Alekseja Loskutova atstādināšana, pēc kuras pie Saeimas ēkas noritēja plaši sabiedrības protesti. Neapmierinātība ar valdības darbu tika pausta arī plašā mītiņā Doma laukumā, kurā piedalījās 7000-8000 iedzīvotāju.

 

Kalvītis Latvijā līdz šim bija vienīgais premjers, kurš savu amatu saglabāja arī pēc Saeimas vēlēšanām. Valdības vadītāja postenī viņš bija vairāk nekā 1000 dienas. Kalvītis valdību vada kopš 2004.gada 2.decembra.

 

Iepriekš valdības vadīšanas ilguma rekords piederēja Andrim Bērziņam (LPP/LC), un tas bija aptuveni 2,5 gadi.

 

Kā ziņots, pērn 7.novembrī Saeima ar balsu vairākumu apstiprināja Kalvīša veidoto jauno valdību, kurā premjera vadībā strādā 18 ministri.

 

Kalvīša vadīto valdību veido četri politiskie spēki - Tautas partija, Zaļo un zemnieku savienība, Latvijas Pirmās partijas un partijas "Latvijas ceļš" vēlēšanu apvienība un apvienība "Tēvzemei un brīvībai"/LNNK.

 

Šī Kalvīša valdība ir 32.Ministru kabinets neatkarīgas Latvijas Republikas laikā. Līdz 1940.gadam kopumā bijušas 19 valdības, astoņas no tām vadījis Kārlis Ulmanis. Laikā no 1990.gada Latvijā bijušas 12 valdības, no kurām trīs vadīja Andris Šķēle (TP).

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas