Kalvītis: Iespējams, Latvijai ekonomiskā krīze vēl ir priekšā

Rīga, 14.nov., LETA. Iespējams, Latvijai ekonomiskā krīze vēl ir priekšā, to šodien intervijā Latvijas Neatkarīgās televīzijas raidījumā "900 sekundes" teica Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP).

Viņš norādīja uz iekšzemes kopprodukta pieaugumu valstī, kurš ir viens no straujākajiem Eiropā. Viņaprāt, neviena tendence neliecina, ka būtu iestājusies nopietna krīze un, iespējams, tā sagaidāma nākotnē. Tādēļ Latvijas politiķiem jādara viss iespējamais, lai "mēs nenosēstos ar dibenu pret cietu zemi, bet pēc iespējas mērenāk".

 

LETA jau ziņoja, ka šī gada trešajā ceturksnī Latvijas iekšzemes kopprodukts (IKP), salīdzinot ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu, pieaudzis par 11,1%, liecina Centrālās statistikas pārvaldes (CSP) provizoriskie dati.

 

"Hansabankas" vadošais sociālekonomikas eksperts Pēteris Strautiņš norādīja, ka šie dati pārsniedz ekspertu prognozes, jo tika gaidīts, ka IKP pieaugums būs starp 9% un 10%. CSP publicētais vērtējums pat nedaudz pārsniedz otrā ceturkšņa IKP pieauguma rādītāju, kas bija 11%.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas