Kalvītis: Jānoskaidro, kādu papildu finansējumu saņem veselības aprūpes joma Latvijā

Rīga, 25.jūl., LETA. Jānoskaidro, cik lielu papildu finansējumu veselības aprūpes joma Latvijā saņem no tirgus, šorīt Latvijas Neatkarīgās televīzijas raidījumā "900 sekundes" sacīja Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP).

 

 

Pēc viņa teiktā, patlaban ir skaidrs, cik daudz līdzekļu veselības aprūpes jomā iegulda valsts, taču nav skaidrs, cik līdzekļu veselības aprūpē ieplūst caur dažādiem papildu maksājumiem un veselības apdrošināšanu. Premjers uzskata, ka ir jādiskutē, kāda ir patiesā situācija un īstā aina šajā jomā.

Premjers norādīja, ka tiklīdz Veselības ministrija (VM) būs izstrādājusi secinājumus par iespēju ieviest veselības obligāto apdrošināšanu Latvijā, šī jautājuma apspriešanā tiks iesaistīti gan darba devēji, gan arī pacientu organizācijas.

Pašlaik VM sākts darbs, lai izvērtētu iespējas ieviest obligāto veselības apdrošināšanu un lai apspriestu, vai tā ieviešama visiem valsts iedzīvotājiem vai tikai atsevišķām grupām.

Premjers atzina, ka jautājums ir komplicēts un ministrija patlaban ir tikai darba sākumā. Pēc Kalvīša teiktā, ir valstis, kur ir obligātā veselības apdrošināšana un kur šī situācija ir jaukta. Arī Latvijā situācija ir drīzāk jaukta, jo daudzi darba devēji apdrošina strādājošos, uzskata premjers.

Savukārt, runājot par "pateicībām" ārstiem, premjers pauda viedokli, ka šī situācija ir dramatizēta. Kalvītis atzīmēja, ka pateicības bijušas gadu desmitiem.

Viņaprāt, ārstiem var pārmest tikai to, ka tie neuzrāda papildu ienākumus. Jāsakārto mediķu attiecības ar valsti, lai tie maksā nodokļus un par valsts aparatūras izmantošanu, domā premjers.

 

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas