Kalvītis: Jauno bibliotēkas ēku sāks būvēt tikai tad, kad tam būs līdzekļi

Rīga, 19.sept., LETA. Jaunās Nacionālās bibliotēkas ēkas celtniecība notiks tikai tad, kad tam būs līdzekļi, nevis tie jāaizņemas, trešdien žurnālistiem sacīja premjers Aigars Kalvītis (TP).

''Mēs neaizņemsimies naudu bibliotēkas celtniecībai, un to varēs celt tikai tad, kad parādīsies līdzekļi,'' sacīja Kalvītis. Premjers arī norādīja, ka lielus projektus nevar būvēt par līdzekļiem, kas iegūti kā aizņēmums.

 

Kā ziņots, pasūtītājs - valsts aģentūra "Jaunie trīs brāļi" - konkursa dokumentācijā ēkas būvniekiem izvirzīja noteikumus attiecībā uz piedāvājuma sagatavošanu. Bija jāiesniedz viens piedāvājums, cenā iekļaujot gan būvdarbu izmaksas, gan finanšu resursu piesaistes izmaksas un iespējamās būvniecības nozares inflācijas izmaksas, nedodot pretendentiem tiesības izdarīt izmaiņas šajos noteikumos un piedāvāt alternatīvus risinājumus.

 

Nacionālā būvkompāniju apvienība, kurā apvienojušās AS "RBS Skals", SIA "Skonto būve" un SIA "Re&Re", "Gaismas pils" ēkas šīs dienas būvniecības cenu lēš 131,8 miljonu latu apmērā. Pierēķinot paredzamo būvniecības sadārdzinājumu 88,5 miljonus latu un konkursa nolikumā prasīto finanšu līdzekļu plūsmas nodrošināšanu, kas izmaksās 238 miljonus latu, kopumā nepieciešami 458,3 miljoni latu.

 

Juridisko personu apvienība, kurā ir SIA "PBLC", SIA "Moduls Rīga" un SIA "PB Fasādes", "Gaismas pils" ēkas nosauktā pašreizējā būvdarbu cena ir 189,4 miljoni latu, iespējamais sadārdzinājums - 60 miljoni latu, bet par finanšu resursu piesaisti tiek prasīti 306 miljoni latu. Līdz ar to kopumā ēkas būvniecība izmaksās 555,4 miljonus latu.

 

Kultūras ministrija (KM) jau atzinusi, ka "Gaismas pili" nevarēs būvēt uz parāda, jo tas rada pilnīgi nepieņemamu sadārdzinājumu.

 

KM uzskata, ka no konkursa rezultātiem reāla nozīme ir tikai zemākajai piedāvātajai būvizmaksu cenai, proti, 139,5 miljoniem latu, kuri vēl ir jāpakļauj ekspertīzes izvērtējumam. Šī summa ir tuva tām budžeta ilgtermiņa saistībām, kas rezervētas "Gaismas pils" projektam.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas