Kalvītis: Jauno valdību veidos nacionāli domājošas labējas partijas

Rīga, 8.nov., LETA. Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP) ir pārliecināts, ka jauno valdību veidos nacionāli domājošas labējas partijas.

Kā šodien Latvijas Televīzijas raidījumā "100.pants" sacīja Kalvītis, jaunā valdība nedrīkst būt "varavīksnes valdība", kurā apvienotas partijas ar atšķirīgiem politiskajiem uzskatiem.

 

Veidojot jauno valdību, Tautas partija (TP) runāšot ar visām partijām, tostarp arī ar "Jauno laiku", taču šobrīd neesot īsti skaidrs, vai šī partija ir labēja, sacīja Kalvītis.

 

"Valdības veidošanas process ir ļoti sarežģīts," sacīja Kalvītis, atsakoties nosaukt iespējamos premjera amata kandidātus. "Vispirms partijas vienosies par kopīgu ideju, ko vēlas izdarīt, un tikai tad lems par cilvēkiem, kas ieņems ministru amatus."

 

Kalvītis arī norādīja, ka "premjers no TP" neesot obligāts priekšnosacījums. "Ir ļoti daudz cilvēku, kas būtu spējīgi vadīt valdību, un par šo personu partijas vienosies sarunu procesā," sacīja Kalvītis.

 

Viņš arī izslēdza, ka varētu ieņemt kādu ministra amatu jaunajā valdībā, norādot, ka atgriezīsies Saeimā, lai "paceltu politisko debašu līmeni". Tāpat viņš aicināja rīkoties arī vairākus pašreizējās valdības ministrus.

 

Kā ziņots, 7.novembrī Kalvītis pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru paziņoja, ka decembra sākumā atkāpsies no amata.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas