Kalvītis: Latvijā darbojas bijušo čekistu, desantnieku un specdienestu darbinieku noziedzīgs grupējums

Rīga, 27.sept., LETA. Latvijā darbojas nopietns noziedzīgs grupējums, kurā apvienojušies bijušie Valsts drošības komitejas (VDK) darbinieki, bijušie padomju armijas desantnieki, kā arī bijušie un pat esošie Latvijas specdienestu darbinieki, ceturtdien paziņoja Ministru prezidents Aigars Kalvītis (TP), kurš šādu informāciju esot saņēmis no tiesībsargājošo iestāžu vadītājiem.

Ar šo paziņojumu premjers nāca klajā pēc tikšanās ar iekšlietu ministru Ivaru Godmani (LPP/LC) un policijas vadību, kas pie Kalvīša bija izsaukta saistībā ar aizturētā Saeimas un Valsts prezidenta Drošības dienesta darbinieka Edgara Gulbja mīklaino izkrišanu no policijas automašīnas un iegāšanos Daugavā.

 

Pēc Kalvīša teiktā, noziedzīgais grupējums nodarbojas ar naudas izspiešanu, krāpšanu un citām noziedzīgām darbībām, kas saistītas ar narkotisko vielu apriti.

 

Šis grupējums, kā apgalvo premjers, iespējams, sadarbojas pat ar atsevišķiem politiķiem.

 

Premjers jau nākamajā Nacionālās drošības padomes sēdē rosinās diskutēt par šo jautājumu, jo, viņaprāt, "neviena valsts amatpersona šajā valstī vairs nevar būt droša, jo acīmredzami, ka šim grupējumam ir tiešie kontakti ar atsevišķiem politiķiem".

 

"Ir zināmi cilvēki, uzvārdi, konkrēti noziegumi, ir liecības, taču aizturēto pagaidām gan vēl nav," sacīja premjers.

 

Kalvītis un Godmanis ir pārliecināti, ka patiesa ir policijas versija par Gulbja bēgšanas mēģinājumu trešdien konvojēšanas laikā, nevis viņa draudzenes un advokāta teiktais, ka Gulbis izgrūsts no policijas automašīnas. Tāpat Godmanis kategoriski noliedza, ka Gulbis apcietinājuma laikā būtu spīdzināts.

 

Premjers teica, ka trešdien "noticis starpgadījums", kurā, "iespējams, ļoti bīstams noziedznieks, atbrīvojoties no rokudzelžiem un ielecot Daugavā, veicis bēgšanas mēģinājumu".

 

Patlaban policijā ir uzsākta dienesta izmeklēšana "par bēgšanas mēģinājumu". Godmanis teica, ka gadījums tiks rūpīgi izmeklēts, un tiks vērsti visi soda mēri pret atbildīgajiem dienestiem.

 

Ministrs teica, ka, pēc policijas domām, Gulbis ir saistīts ar kriminālprocesiem par Valsts ieņēmumu dienesta (VID) Muitas kriminālpārvaldes priekšnieka Vladimira Vaškeviča apdraudējumu. Pēc Godmaņa teiktā, esot personu loks, kas mēģina izrādīt lielu pretestību policijai, lai tā šajā lietā nevarētu veikt savu darbu.

 

Jau ziņots, ka Gulbis trešdien pagaidām mīklainos apstākļos uz Salu tilta, Rīgā izkritis no policijas automašīnas un iegāzies Daugavā. Viņš ar smagām traumām nogādāts Gaiļezera slimnīcas reanimācijas nodaļā.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas