Kalvītis: Loskutova lietā es gāju vienīgo tiesisko ceļu

Rīga, 23.okt., LETA. Konstatējot pārkāpumus Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) finanšu lietās, Ministru prezidents Aigars Kalvītis gājis vienīgo tiesisko ceļu.

To premjers šodien paziņoja Saeimas ārkārtas sēdē, kurā lems par neuzticības izteikšanu Kalvītim.

 

"Zinot, ka KNAB direktors [Aleksejs Loskutovs] ir sabiedrībā populāra persona, es apzinājos, ka tas nebūs izdevīgi man kā politiķim. Taču izdevīgums un tiesiskums ir divas dažādas lietas," sacīja premjers.

 

Kalvītis uzsvēra, ka viņa rīcību noteica normatīvie akti par KNAB vadītāja atstādināšanu un process nekādi nevarot ietekmēt KNAB tālāko darbību korupcijas novēršanā un apkarošanā.

 

"Mana vadītā valdība ir atbalstījusi un turpinās atbalstīt korupcijas novēršanas aktivitātes, biroja darbs ir bijis veiksmīgs un vienmēr sastapis valdības atbalstu," apgalvoja Ministru prezidents.

 

Kalvītis sacīja, ka valdība nekad neesot traucējusi biroja darbu un nekad arī neesot liegusi atbalstu lietu izmeklēšanā.

 

"Nekad. Pat viskvēlākais politiskais spēks nevarētu to apgalvot. Es esmu personiski pārliecināts, ka cīņa ar korupciju ir viens no svarīgākajiem uzdevumiem ceļā uz labāku valsti," sacīja Kalvītis un uzsvēra, ka iestāde, kas cīnās ar likuma pārkāpējiem, nedrīkst sevi nostādīt ārpus likuma.

 

Kalvītis uzsvēra, ka viņam neesot nekādas personiskas motivācijas, runājot par KNAB vadītāja atbilstību ieņemamajam amatam.

 

"Es ne mirkli nešaubos, ka radusies situācija bija jāizvērtē. Vai es rīkojos pareizi no politiskā izdevīguma viedokļa? Droši vien, nē. Izskatās, ka tā bija politiska kļūda, par ko man nāksies samaksāt, taču ilgtermiņā es to uzskatu par godīgāku rīcību," sacīja Kalvītis.

 

Premjers arī norādīja, ka politikā jau ir ilgāku laiku. Viņš piedzīvojis situācijas, kurās daudzi par izdevīgāku uzskatītu iespēju demisionēt, "aiziet, bet saglabāt lauru vainagu galvā".

 

"Es uzskatu, ka godīgāk ir turēties pie principiem, nevis popularitātes," uzskata Kalvītis.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas