Kalvītis negatīvi vērtē JL vēlmi koalīcijā iekļaut četras partijas

Rīga, 28.nov., LETA. Ministru prezidents, Tautas partijas (TP) priekšsēdētājs Aigars Kalvītis negatīvi vērtē partijas "Jaunais laiks" (JL) vēlmi koalīciju veidot no četrām, nevis visām piecām Saeimā pārstāvētajām labējām partijām.

Šorīt intervijā telekompānijai LNT Kalvītis norādīja, ka šāda iniciatīva var radīt strīdus, kuru no potenciālās koalīcijas partijām atstāt malā, un novest pie strupceļa sarunās par jaunās valdības izveidi.

 

Premjers uzskata, ka koalīcijas "pārstāvniecības plašums" nevar būt šķērslis un, ja JL ir bažas par kādu jautājumu virzību, koalīcijas līgumā par tiem var atrunāt vienprātības principu.

 

Komentējot, kādas ir JL iespējas iekļauties nākamajā valdībā, Kalvītis norādīja, ka tas ir atkarīgs no paša JL. Ir ļoti ērti no malas kritizēt un neuzņemties atbildību, taču tad rodas jautājums, kāpēc šie cilvēki ir gājuši politikā.

 

Kalvītis arī uzsvēra, ka būtu labi, ja nākamās koalīcijas partijas izvirzīs vienu kandidātu premjera amatam, tomēr patlaban uz šo amatu ir trīs pretendenti - Valdis Dombrovskis (JL), Ivars Godmanis (LPP/LC) un TP kandidāts, kurš tiks nosaukts nākamās nedēļas beigās vai vēl vēlāk, kad būs skaidrība par nākamās valdības darbības principiem.

 

Kā iespējamos TP kandidātus premjera amatam Kalvītis minēja Oskaru Spurdziņu, Māri Riekstiņu, Edgaru Zalānu, Helēnu Demakovu un Edmundu Krastiņu. Citu kandidātu neesot, piemēram, Gundars Bērziņš nevēlas pretendēt uz premjera amatu, jo viņam esot "daudz darba laukos".

 

Kalvītis arī piebilda, ka līdz nākamās valdības apstiprināšanai darbu turpinās viņa vadītais Ministru kabinets.

 

Kā ziņots, iepriekš kāds sarunu dalībnieks no JL puses aģentūrai LETA norādīja, ka patlaban koalīcija dara visu, lai valdībā "ievilktu JL" un veidotu piecu partiju koalīciju. Gadījumā, ja valdībā strādās arī JL, tad opozīcijai tiek atņemtas "dārgās" 34 deputātu balsis, kas ļauj apstrīdēt un lūgt Valsts prezidentam neizsludināt atsevišķus likumus, sasaukt Saeimas ārkārtas sēdes un rosināt Saeimas atlaišanu.

 

Dombrovskis žurnālistiem neslēpa, ka gadījumā, ja valdību veido visas piecas partijas, tad gadījumos, ja kāda partija nepiekritīs, citas partijas viedoklis netiks ņemts vērā, un JL tam negrib piekrist, tādēļ lūgs pārējās partijas vienoties par jautājumiem, kuros varētu tikt piešķirtas veto tiesības.

Pievieno komentāru

Latvijas ziņas